Notowania

finanse
16.01.2018 12:25

Link4 liczy na 'wysoki jednocyfrowy' wzrost przypisu składki w 2018 r.

Warszawa, 16.01.2018 (ISBnews) - Link4 ocenia, że tempo wzrostu przypisu składki w ubezpieczeniach OC będzie w tym roku jednocyfrowe i niższe niż w 2017 roku. Spółka chce rosnąć szybciej niż rynek i planuje na ten rok 'wysoki jednocyfrowy wzrost" przypisu składki, poinformowała prezes Agnieszka Wrońska. W 2017 roku składka przypisana brutto Link 4 przekroczyła 1 mld zł. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"W 2018 roku nie zakładamy takiej dynamiki, jaka miała miejsce w ostatnich dwóch latach. Chcemy rosnąć powyżej średniej. Jest dopiero styczeń, więc trudno o dokładne prognozy, ale zakładamy, że to będzie wysoki jednocyfrowy wzrost" - powiedziała Wrońska podczas spotkania prasowego.

"Od połowy 2017 roku widzimy zmiany na rynku - ceny OC już nie tylko nie rosną, ale się ustabilizowały. Uważam, że rynek będzie r/r na tym samym poziomie, może będzie lekki wzrost, natomiast my chcemy rosnąć powyżej rynku" - podkreśliła.

Prezes poinformowała, że w 2017 roku Link4 zanotował ponad 1 mld zł przypisu składki, co oznacza podwojenie wyniku w ciągu dwóch lat i prawie potrojenie tej kwoty w ciągu 5 lat. Dodała, że 8 na 10 klientów decyduje się na odnowienie polisy w Link4.

"Mamy ponad 1 mld zł przypisu składki. W kwietniu ub. roku w naszym portfelu był 1 mln klientów, dziś jest ich znacznie ponad 1 mln. To znacząca cyfra, która pozwala budować udział w rynkowym torcie" - powiedziała Wrońska.

W kwietniu ub. roku Link4 wystartował z projektem telematycznym, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa klientów na drogach. Spółka ma już 10 tys. aktywnych klientów, którzy zbierają punkty za bezpieczną jazdę.

Prezes podkreśliła, że od początku istnienia Link 4 był zbudowany na kanele direct, do którego został dołączony model agencyjny. W ciągu ostatnich dwóch lat przypis składki w tych kanałach jest podobny.

"Chcemy nadal rosnąć w oparciu o te dwa źródła klientów. Chcemy być mistrzami świata w kanale agencyjnym i promować najlepsze praktyki we współpracy z agentami, a w kanale direct oferować nowoczesne narzędzia i rozwiązania" - powiedziała Wrońska.

Link4 jest pierwszą firmą ubezpieczeniową, oferującą polskim kierowcom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct. Obecnie oferta obejmuje także ubezpieczenia mieszkania, czy podróży. Link4 należy do Grupy PZU.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2018

GretaJa tam o cenę składki się nie martwie, bo w Yanosiku mam określoną stawkę i nie muszę sie martwić... Trzeba patrzeć szerzej na ofertę, dać coś od … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)