Notowania

lts
28.01.2011 09:56

Lotos chce mieć 1 miliard złotych zysku w 2011 roku

Taki wynik zapowiada prezes paliwowego koncernu Paweł Olechnowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lotos.pl)

*Osiągnięcie przez Grupę Lotos 1 miliarda złotych zysku netto w 2011 roku to jest zadanie do wykonania dla zarządu spółki, ale zależy to od sytuacji na rynku - powiedział koncernu Paweł Olechnowicz. *

Pytany w radiu PiN, czy Grupa Lotos osiągnie 1 mld zł zysku netto w 2011 roku, tak jak prognozują niektórzy analitycy, Olechnowicz odpowiedział: _ Zobaczymy jak będzie wyglądał rynek i jaka będzie sytuacja na rynku konkurentów i nasza, ale nie ulega wątpliwości, że kierunek jest jak najbardziej prawidłowy i to możemy, nie tyle gwarantować, ile to jest zadanie dla zarządu do wykonania _.

_ Zawsze są szanse na coraz lepsze wyniki (...), a dla zarządu jest to obowiązek, żeby wynik był coraz lepszy, a 1 mld zł jest nie tylko w zasięgu, zaś granica 5 zł za litr paliwa to jest nie tylko granica psychologiczna, ale granica, którą musimy przekroczyć _ - dodał.

Powiedział też, że dzięki zakończonemu przez Grupę Lotos programowi inwestycyjnemu 10+ grupa przerobi w 2011 roku poziom sporo powyżej 9 mln ton ropy.

Narastająco po trzech kwartałach 2010 roku zysk netto grupy Lotos, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł 427,9 mln zł, zysk operacyjny 539,4 mln zł, a przychody 13,94 mld zł.

Tagi: lts, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz