Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotos zostanie pod kontrolą Skarbu Państwa

0
Podziel się:

Taką deklarację złożył minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak.

Lotos zostanie pod kontrolą Skarbu Państwa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kandydat PO do Sejmu Sławomir Nowak zapowiada, że rząd zrobi wszystko, by zachować niezależność koncernu naftowego Lotos.

Taką deklarację złożył na Politechnice Gdańskiej, podczas debaty partyjnych _ jedynek _ z Anną Fotygą z PiS. Minister w Kancelarii Prezydenta powiedział, że na razie trudno mówić o tym, kto kupi pakiet większościowy, który rząd chce sprzedać inwestorowi strategicznemu. - _ Jednak niezależnie od wyniku transakcji, państwo utrzyma dominującą rolę w spółce _ - mówił Sławomir Nowak.

Anna Fotyga stanowczo sprzeciwia się prywatyzacji Lotosu. Jej zdaniem, oznaczałoby to utratę niezależności energetycznej Polski. W opinii byłej minister spraw zagranicznych ten koncern naftowy powinien pozostać w polskich rękach.

Skarb Państwa chce sprzedać 53 procent akcji Lotosu. O tym kto nabędzie ten pakiet, mamy się dowiedzieć późną jesienią.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t139559.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;przeciw;prywatyzacji;grupy;lotos;sa,201,0,874185.html) PJN o prywatyzacji. Za, ale przeciw Zdaniem partii, rząd powinien dążyć do konsolidacji gdańskiej spółki z koncernem PKN Orlen.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/duze;zainteresowanie;prywatyzacja;lotosu,140,0,839820.html) Duże zainteresowanie prywatyzacją Lotosu Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Skarb Państwa ma poniżej 10 ofert na kupno Lotosu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielu;zainteresowanych;sprzedaza;lotosu,211,0,812499.html) Wielu zainteresowanych sprzedażą Lotosu Według Aleksandra Grada decyzje w sprawie sprzedaży akcji koncernu powinny zapaść nie wcześniej niż na przełomie 2011 i 2012 r.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t124608.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;w;firmach;panstwowych;nie;bedzie;jak;w;biedronce,129,0,808833.html) Szydło: W firmach państwowych nie będzie jak w Biedronce Sprzeciwiamy się wyprzedaży rodowych sreber, aby zapchać dziurę budżetową.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)