Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyniki
19.02.2018 12:55

Rekordowe zyski LPP i spadek cen akcji. Inwestorzy liczyli na więcej

Odzieżowa grupa odnotowała wstępnie 302 mln zł zysku netto w czwartym kwartale 2017 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe LPP)
Sieć odzieżowa Reserved notuje dobre wyniki sprzedaży.

Końcówka ubiegłego roku była udana dla odzieżowej grupy LPP. Właściciel marek Reserved, Cropp i House może pochwalić się sprzedażą w okresie od października do grudnia na poziomie 2,15 mld zł. Przełożyło się to na rekordowe 302 mln zł zysku netto.

To na razie szacunkowe dane zarządu gdańskiej grupy. Oficjalne wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały 2017 roku opublikuje dopiero 14 marca. Jeśli potwierdzą się obecne prognozy, ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku okażą się najlepsze pod względem zysków w historii. A ta sięga 1991 roku.

Dotychczas najbardziej udany dla LPP był czwarty kwartał 2014 roku, gdy zyski sięgały 250 mln zł.

Zyski kwartalne grupy LPP

"W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego wzrost przychodów ze sprzedaży w czwartym kwartale wyniósł 16 proc., a w całym 2017 rok 17 proc. Sprzedaż w sklepach porównywalnych (LFL) w walutach lokalnych w czwartym kwartale 2017 wzrosła o 12,9 proc., zaś narastająco za 4 kwartały 2017 wzrosła o 10,1 proc." - czytamy w komunikacie LPP.

Przez 12 miesięcy LPP miał 444 mln zł zysku netto przy 575 mln zł zysku operacyjnego, 3,72 mld zł zysku brutto ze sprzedaży i 7,03 mld zł przychodów.

Dobre wyniki nie do końca satysfakcjonują inwestorów. W poniedziałek akcje LPP notowane na warszawskiej giełdzie tracą na wartości blisko 1,5 proc. To najgorszy wynik wśród dwudziestki największych spółek GPW.

Obserwuj bieżące notowania akcji LPP

Giełdowi gracze mogą być zawiedzeni. Średnia prognoz ośmiu biur maklerskich ankietowanych przez PAP zakładała, że przychody LPP w czwartym kwartale będą wyższe o 40 mln zł, a zysk - o 21 mln zł.

LPP jest firmą zajmującą się projektowaniem i dystrybucją odzieży w Polsce, krajach Europy Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, na Bałkanach i Bliskim Wschodzie. Spółki zagraniczne wchodzące w skład grupy są podmiotami zajmującymi się dystrybucją towarów pod marką Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay poza granicami Polski.

Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni

Projekty odzieży są sporządzane w biurach projektowych LPP mieszczących się w Gdańsku (w siedzibie spółki), w Krakowie oraz Warszawie. Przekazywane są one następnie do działu zakupów, który zleca produkcję poszczególnych modeli, nawiązując w tym celu współpracę z zakładami w Polsce i poza jej granicami, między innymi w Chinach i Bangladeszu.

Tagi: wyniki, lpp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2018

dominMarka staje się coraz stabilniejsza i pewniejsza. Za kilka lat rozpoznawalność na świecie powinna być porównywalna do największej konkurencji, … Czytaj całość

19-02-2018

----Kto kupuje te badziewne szmaty z Bangladeszu i Chin. Ciuchy szyte w niewolniczych warunkach

19-02-2018

AlekBo głupi ludzie że kupują tak drogie ciuchy tam.Dorabiają ich

Rozwiń komentarze (19)