Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
15.11.2018 08:57

Mabion ma pozwolenie na budowę centrum biotechnologii medycznej

Mabion otrzymał decyzję Starosty Pabianickiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę budynku w ramach inwestycji pn. "Centrum Naukowo-Technologiczne zaawansowanej biotechnologii medycznej Mabion S.A." w Konstantynowie Łódzkim, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Otrzymanie pozwolenia na budowę umożliwia rozpoczęcie prac nad rozbudową istniejącego zakładu Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej emitenta, czego efektem będzie znaczące zwiększenie mocy wytwórczych i badawczo-rozwojowych spółki. Centrum Naukowo-Technologiczne będzie służyło opracowywaniu i przygotowaniu do komercjalizacji najnowszej generacji leków biotechnologicznych, przeciwciał monoklonalnych" - czytamy w komunikacie.

Plany inwestycyjne spółki mogą w przyszłości ulec rozszerzeniu w stosunku do inwestycji objętej obecnie pozyskanym zezwoleniem. O ewentualnym kolejnym zezwoleniu Mabion poinformuje odrębnym raportem bieżącym, dodano.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

Czarny Koń 2019 !!!!!NWZA Biotonu, sprawa się wyjaśniła, teraz Byki ruszą do zakupów.

Rozwiń komentarze (1)