Notowania

giełda
06.08.2018 16:39

Mabion ma zgodę EMA na złożenie 2. wniosku rejestracyjnego na lek MabionCD20

Warszawa, 06.08.2018 (ISBnews) - Mabion otrzymał od Europejskiej Agencji Leków (EMA) zgodę na złożenie drugiego wniosku rejestracyjnego na lek o roboczej nazwie 'MabionCD20', podała spółka.  

Podziel się
Dodaj komentarz

"Założeniem drugiego wniosku jest uzyskanie przez spółkę dodatkowej nazwy handlowej, dla której lista wskazań dla produktu zostanie ograniczona i nie obejmie reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Działanie to może przyspieszyć komercjalizację leku o roboczej nazwie MabionCD20 na rynkach, gdzie RZS objęte jest nadal ochroną patentową dla Mabthera" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała jednocześnie, iż zgoda EMA jest jedynie wstępnym potwierdzeniem możliwości rejestracji leku i nie gwarantuje powodzenia w niniejszym procesie.

"Spółka zastrzega również możliwość odstąpienia od złożenia drugiego wniosku rejestracyjnego w zależności od ostatecznej oceny potencjalnych korzyści biznesowych dla spółki" - czytamy także.

Mabion podał 1 czerwca br., że złożył w Europejskiej Agencji Leków (EMA) wniosek o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu (MAA) leku o roboczej nazwie 'MabionCD20', zaś 21 czerwca poinformował o przyjęciu przez EMA tego wniosku do oceny.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz