Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MCI nie szuka inwestora dla ABC Data, ale...

0
Podziel się

Pod koniec roku możliwe jest jednak zmniejszenie zaangażowania w spółce.

MCI nie szuka inwestora dla ABC Data, ale...
(Diego Vito Cervo/Dreamstime)
bEpPTeRh

MCI Management nie szuka obecnie inwestora dla ABC Data. Nie wyklucza jednak, że może zmniejszyć swoje zaangażowanie w spółkę o kilka procent, najprawdopodobniej w drugiej połowie roku - poinformował Cezary Smorszczewski, prezes MCI.

_ - Obecnie nie szukamy inwestora dla ABC Data. Na chwilę obecną nie mamy określonego żadnego horyzontu czasowego, w którym chcielibyśmy wyjść ze spółki _ - powiedział dziennikarzom Smorszczewski.

_ - Nie wykluczam jednak, że w tym roku możemy sprzedać kilka proc. akcji ABC Data. Najprawdopodobniej to będzie w trzecim, lub czwartym kwartale _ - dodał.

bEpPTeRj

W sierpniu 2013 r. ówczesny prezes MCI Tomasz Czechowicz informował, że ABC Data jest wśród spółek, dla których MCI szuka inwestora, a wyjście ze spółki może się sfinalizować w 2014 r.

W czerwcu 2013 r. ABC Data zawarła umowę z doradcą Jefferies International Limited w celu analizy strategicznych opcji dalszego rozwoju i ekspansji spółki oraz, gdy będzie to uzasadnione, dokonania transakcji pozyskania inwestora strategicznego dla spółki. Ewentualna transakcja pozyskania inwestora strategicznego miała być dokonana w drodze nabycia znacznego pakietu akcji spółki przez takiego inwestora. Umowa z doradcą została zawarta do 30 września 2014 r.

Obecnie największym akcjonariuszem ABC Data jest grupa MCI Management, która jest obecna w akcjonariacie ABC Data na dwa sposoby: bezpośrednio poprzez MCI.Private Ventures (25,7 mln akcji, stanowiących 20,51 proc. kapitału) i poprzez ABCD Management (52,63 mln akcji, 42,03 proc. kapitału). Łącznie MCI Management kontroluje około 62,5 proc. kapitału.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEpPTeRK
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)