Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Medinice wyda 25 mln zł na start-upy nowych technologii medycznych

0
Podziel się:

Medinice otrzymała 20 mln zł bezzwrotnej dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa. Pieniądze będą wykorzystane w ramach tworzonego w ramach grupy Medinice funduszu MediAlfa, który będzie wspierał projekty badawczo-rozwojowe z obszaru med-tech. Dodatkowo grupa wyłoży na ten cel 5 mln zł.

Medinice wyda 25 mln zł na start-upy nowych technologii medycznych

"Tworzymy działalność funduszu zalążkowego, tzw. seed fund, który będzie inwestował 1-3 mln zł w pojedyncze przedsięwzięcia, obejmując w nich do 49% udziałów. Wsparcie z NCBiR w postaci 20 mln zł oraz nasz wkład własny 5 mln zł sprawiają, że zakładamy zainwestowanie łącznie 25 mln zł w kilkanaście projektów w okresie do trzech lat" - powiedział prezes Sanjeev Choudhary, cytowany w komunikacie.

Łącznie Grupa Medinice pozyskała już ponad 30 mln zł dotacji, z czego projekty zakończone i rozliczone miały wartość ponad 2 mln zł, a największym obecnie realizowanym projektem - poza funduszem MediAlfa - jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego nowych technologii w dziedzinie elektrofizjologii i kardiochirurgii w Rzeszowie (8,1 mln zł dofinansowania przy 10,2 mln zł kosztów kwalifikowanych), podano również.

Medinice w ramach uruchamianego funduszu MediAlfa zamierza inwestować w projekty technologii medycznych na wstępnym etapie rozwoju - od pomysłu i koncepcji do wyjścia z fazy laboratoryjnej.

"Realizacja inwestycji ze wsparciem NCBiR powinna uzupełnić rozwijane przez Medinice projekty kardiologiczne i kardiochirurgiczne. Posiadamy 12 technologii, z czego dotychczas skupialiśmy się na trzech, a związana z nimi pierwsza transakcja wyjścia powinna nastąpić już w 2018 roku" - dodał Choudhary.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)