Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mercor ocenia perspektywy na kolejne okresy jako bardzo dobre

0
Podziel się

Mercor ocenia, że ma bardzo dobre perspektywy na kolejne okresy w związku z dobrą koniunkturą rynkową, poinformowali członkowie zarządu.

Mercor ocenia perspektywy na kolejne okresy jako bardzo dobre
bErAFbud

"Przychody nam rosną z kwartału na kwartał. Biorąc pod uwagę zamówienia jest to trend, który powinien się utrzymywać w najbliższym czasie" - powiedział wiceprezes i dyrektor finansowy Jakub Lipiński podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że w Polsce grupa rośnie szybciej niż na pozostałych rynkach.

"Oceniamy koniunkturę jako dobrą w Europie, poza Rosją i Ukrainą - tam odnotowaliśmy kilkumilionowy spadek sprzedaży, ale w Polsce ta sprzedaż została nadrobiona i to dało nam wzrost o 7% r/r" - powiedział prezes Krzysztof Krempeć.

bErAFbuf

Wskazał, że ze względu na opóźnienia budów, w kwartałach, które zwykle są gorsze dla grupy, będzie ona kończyć prace na tych budowach.

"Mamy pełen portfel zamówień. Zebraliśmy 17% [więcej] r/r przez te pół roku, a wykonaliśmy 7%, więc zebraliśmy duży portfel zamówień, który jest wyzwaniem. W tych najbliższych kwartałach chcielibyśmy te prace wykonać" - dodał prezes.

"Sytuację oceniamy jako dobrą, a perspektywę jako bardzo dobrą" - podsumował.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

bErAFbuG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)