Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MF utrzymało w XI oprocentowanie obligacji detalicznych na poziomie z X

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów postanowiło utrzymać oprocentowanie obligacji detalicznych w listopadzie 2018 r. bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca br., podał resort. 

MF utrzymało w XI oprocentowanie obligacji detalicznych na poziomie z X

"Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych oferowanych w listopadzie zostało utrzymane na poziomie z zeszłego miesiąca. Oznacza to, że nadal będzie można nabyć obligacje z oprocentowaniem od 1,50% do 2,70% w przypadku standardowej oferty oraz 2,80% i 3,20% w przypadku obligacji rodzinnych. Oferta skarbowych obligacji oszczędnościowych jest zróżnicowana pod kątem czasu trwania inwestycji oraz sposobu naliczania i wypłaty odsetek. Jest to najbezpieczniejszy instrument dostępny na rynku, dający nabywcom gwarancję kapitału i elastyczny dostęp do środków. Zakupu można dokonać nawet bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony internetowej www.obligacjeskarbowe.pl" - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 1,50% w skali roku, a 2-letnich papierów skarbowych 2,10%. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 2,20% dla 3-latek, 2,40% dla 4-latek oraz 2,70% dla 10-latek, podano także.

6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu "Rodzina 500+" oprocentowane są odpowiednio 2,80% i 3,20% w pierwszym roku oszczędzania.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)