Notowania

stp
24.11.2010 10:34

Millennium DM obniżył rekomendację Stalproduktu

Analitycy Millennium Domu Maklerskiego obniżyli rekomendację dla Stalproduktu do sprzedaj z neutralnie wcześniej i ustalili cenę docelową akcji banku na 288,1 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

Analitycy Millennium Domu Maklerskiego obniżyli rekomendację dla Stalproduktu do _ sprzedaj _ z _ neutralnie _ wcześniej i ustalili cenę docelową akcji banku na 288,1 złotych.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję Stalproduktu inwestorzy płacili 371,5 zł, zaś w środę po godz. 10:00 kurs akcji wynosił 315,0 zł, po spadku o 1,0% wobec poprzedniego zamknięcia.

_ Stalprodukt osiągnł w III kwartale 17,9 mln zł zysku netto. Był to wynik o 76 proc. gorszy niż rok wcześniej, a także dużo gorszy niż w II kwartale (gdy wyniósł 71,9 mln zł). Można wręcz mówić o załamaniu wyników (był to najgorszy kwartał od 2005 roku). Słabe wolumeny sprzedaży blachy transformatorowej sugerują, że w głównym segmencie Stalproduktu wcale nie należy oczekiwać odbicia cen i bardzo prawdopodobny jest dalszy spadek marży. Po tak słabych wynikach znacząco obniżamy nasze prognozy zysku netto w tym roku z 207,4 do 159,5 mln zł. _

_ Obniżamy również oczekiwania dotyczżce kolejnych lat ze względu na brak perspektywy poprawy w głównym segmencie. Wpływa to na zmianę naszej ceny docelowej z 374,9 zł do 2881 zł oraz rekomendacji z neutralnie do sprzedaj _ – czytamy w rekomendacji Millennium DM.

Tagi: stp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz