Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Millennium DM podniósł cenę docelową Bakallandu

0
Podziel się:

Analitycy Millennium DM w raporcie z 5 lipca podnieśli cenę docelową akcji Bakallandu do 6,5 zł z 6,46 zł. Podtrzymali zalecenie akumuluj dla spółki.

Millennium DM podniósł cenę docelową Bakallandu
bFfkNCzV

Analitycy Millennium DM w raporcie z 5 lipca podnieśli cenę docelową akcji Bakallandu do 6,5 zł z 6,46 zł. Podtrzymali zalecenie _ akumuluj _ dla spółki.

Zdaniem analityków Millennium DM, wyniki Bakallandu za I kwartał 2011 roku były gorsze rdr, co spowodowało istotną przecenę tych akcji. Słabe rezultaty były w dużej mierze efektem późniejszej w tym roku Wielkanocy, a kolejny kwartał powinien być dużo lepszy rdr.

Analitycy prognozują, że w IV kwartale spółka osiągnie 1,2 mln zł zysku netto i dzięki temu wynik całego roku wyniesie 9,9 mln zł, co oznacza wzrost o 6 proc. rdr.

bFfkNCzX

_ - W ciągu ostatniego roku Bakalland był w stanie znacząco zwiększyć przychody, a przejęcie firmy Pifo sprawiło, że wzmocnił on swoją obecność na rynku wyrobów śniadaniowych _ - napisano w raporcie.

_ - Akwizycja była w większości finansowana długiem, co sprawiło, że zadłużenie netto Bakallandu przekroczyło 130 mln złotych. Pomimo tego sądzimy, że perspektywy rozwoju spółki są dobre _ - dodano.

W dniu wydania raportu kurs akcji Bakallandu wynosił 5,4 zł, a w poniedziałek o 14.10 za jedną akcję spółki płacono 5,52 zł.

bFfkNCAd
bFfkNCAy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)