Notowania

orb
27.06.2012 15:56

Millennium DM rekomenduje akcje Orbisu

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 21 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Orbisu od zalecenia akumuluj z ceną docelową na poziomie 45,2 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Analitycy Millennium DM, w raporcie z 21 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Orbisu od zalecenia _ akumuluj _ z ceną docelową na poziomie 45,2 zł. Raport został przygotowany przy kursie Orbisu na poziomie 40,9 zł, a w środę o godz. 14.48 za jedną akcję spółki płacono 41,3 zł. *

Zdaniem analityków przechodzenie Orbisu do modelu asset light, w którym spółka będzie jedynie operatorem większości swoich obiektów, oznacza konwersję wielu hoteli na nowe formy działalności. Uważają, że dzięki temu byłoby możliwe uwolnienie znaczących ilości gotówki zamrożonej obecnie w nieruchomościach spółki, których łączna wartość księgowa przekracza obecnie 1,4 mld zł.

_ Duża część tych środków mogłaby być wypłacona w formie dywidendy _ - dodali. Analitycy poinformowali ponadto, że w ich ocenie II kwartał powinien okazać się dla spółki bardzo udanym okresem z uwagi na mistrzostwa Euro 2012. W 2012 r. Millennium DM prognozuje wypracowanie przez Orbis 51,1 mln zł zysku netto, 63,3 mln zł zysku operacyjnego i 745,5 mln zł przychodów.

Tagi: orb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz