Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Millennium DM wycenił akcje Grajewa

0
Podziel się:

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 3 kwietnia, rekomendują "akumuluj" Grajewo. Cenę docelową wyznaczyli na 18 złotych.

Millennium DM wycenił akcje Grajewa
(kryczka/iStockphoto)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 3 kwietnia, rekomendują _ akumuluj _ Grajewo. Cenę docelową wyznaczyli na 18 złotych. Raport wydano przy kursie 15,3 zł. W środę do godz. 9.27 na akcjach spółki nie wykonano żadnej transakcji, a kurs odniesienia wynosił 15 złotych.

- _ W styczniu 2013 r. spółka sfinalizowała sprzedaż udziałów w spółkach rosyjskich. Z jednej strony jest to częściowe zamknięcie się na perspektywiczny rynek rosyjski, z drugiej zaś to znaczący spadek poziomu zadłużenia oraz kosztów finansowych. Biorąc pod uwagę cenę uzyskaną ze sprzedaży (ok. 690 mln zł) uważamy, że wybrany scenariusz jest korzystniejszy dla spółki _ - poinformowali analitycy Millennium DM.

Ich zdaniem, w nadchodzących latach nastąpi wzrost przychodów i rentowności spółki w związku z nowym planem inwestycyjnym oraz opracowanymi przez firmę doradczą rozwiązaniami optymalizującymi.

- _ Uważamy, iż obecna wycena spółki nie uwzględnia jej potencjału, w związku z tym rekomendujemy akumulację akcji Grajewa _ - napisali w raporcie.

Millennium DM prognozuje, że Grajewo wypracuje w 2013 r. 56,9 mln zł zysku netto i 84,7 mln zł zysku operacyjnego, przy 1,43 mld zł przychodów. Rok później zysk netto spółki ma wzrosnąć do 76,9 mln zł, EBIT do 105,5 mln zł, a obroty do 1,48 mld zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)