Notowania

budownictwo
29.02.2016 11:51

MLP Group wynajęła 59,4 tys. m2 powierzchni magazynowej w 2015 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

MLP Group podpisała w ub.r. 21 umów najmu, dotyczących wynajęcia łącznie ponad 59,4 tys. m2 powierzchni magazynowej, z czego 30,4 tys. m2 powierzchni zostało wynajęte przez nowych klientów w nowo realizowanych inwestycjach, poinformowała firma.

"Skala podpisanych w minionym roku umów najmu potwierdza, że MLP Group jest w trendzie wzrostowym, kontynuując dynamiczny rozwój. W przygotowaniu mamy rozpoczęcie budowy kolejnych parków logistycznych, których realizacja pozwoli nam zwielokrotnić wielkość wynajmowanej powierzchni komercyjnej. Zapewni to jednocześnie dalszą poprawę osiąganych wyników finansowych" - powiedział dyrektor generalny Radosław T. Krochta, cytowany w komunikacie.

Największą umowę MLP Group podpisało z firmą Matras, zarządzającą siecią księgarni, która będzie korzystała z przygotowywanych ponad 14 tys. m2 w parku MLP Pruszków II, podano również.

"MLP Group na koniec minionego roku miało wybudowanych łącznie 303 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej, a wskaźnik pustostanów był na poziomie 2,6%. Jednocześnie w trakcie budowy było blisko 58 tys. m2 powierzchni" - czytamy w komunikacie.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Specjalizuje się w projektach built-to-suit, pod określone potrzeby najemcy. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz