Notowania

giełda
15-02-2018 (14:07)

Mo-Bruk liczy na nowe kierunki importu odpadów przemysłowych w tym roku

Celem Mo-Bruku na ten rok jest m.in. rozszerzenie importu, tj. kierunków, z których pozyskuje odpady przemysłowe do przetwarzania, o kolejne kraje, poinformował prezes Józef Mokrzycki. W Polsce spółka chce m.in. "zapełnić białą plamę" na północy kraju, gdzie nie ma zakładów. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Cel na ten rok to poszerzyć import o kolejne kraje" - powiedział Mokrzycki podczas konferencji prasowej.

Jako przykład kraju, w którym firma prowadzi negocjacje z klientem wymienił Bułgarię. Ponadto w prezentacji jako kraje z kontraktami w trakcie negocjacji wskazano Finlandię, Wielką Brytanię, Chorwację i Ukrainę. Mo-Bruk już realizuje odbiory odpadów od firm w Szwecji, Niemczech, Włoszech, Grecji i na Litwie.

W Polsce spółka myśli o "zapełnieniu białej plamy" na mapie swoich zakładów - dotychczasowe zlokalizowane są wyłącznie w południowych województwach. Z jego słów wynika, że możliwa jest zarówno budowa zakładu, jak i przejęcie. 

Prezes pytany o akwizycje mówił, że firma "ma rękę na pulsie", a "na horyzoncie są różne propozycje".

Mo-Bruk w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jego głównym biznesem jest gospodarka odpadami - zestalanie odpadów (docelowo produkcja granulatu cementowego), produkcja RDF (paliwa alternatywnego) i spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych.

 

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie