Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mondi Świecie zainwestuje niemal 100 mln złotych

0
Podziel się

Grupa Mondi Świecie ocenia, że 2011 rok nie będzie łatwiejszy od 2010, choć jak na razie wzrosło zapotrzebowanie na jej wyroby. W okresie najbliższych 12 miesięcy zamierza zainwestować 96 mln złotych.

Mondi Świecie zainwestuje niemal 100 mln złotych
(cmeder/iStockphoto)
bEhXUthN

Grupa Mondi Świecie ocenia, że 2011 rok nie będzie łatwiejszy od 2010, choć jak na razie wzrosło zapotrzebowanie na jej wyroby. W okresie najbliższych 12 miesięcy zamierza zainwestować 96 mln zł - podała spółka w komentarzu do raportu za 2010 rok.

_ - Rozpoczęty właśnie rok 2011 na pewno nie będzie rokiem łatwiejszym od roku 2010, niemniej rozpoczynamy go w dużo lepszych nastrojach niż rok poprzedni. Wzrosło zapotrzebowanie na nasze wyroby, choć nie zabraknie też wyzwań - zarówno na rynku papieru, jak i na rynkach surowcowych, w tym głównie drewna i makulatury _ - poinformował prezes Maciej Kunda w załączonym do raportu piśmie prezesa.

Prezes spodziewa się jednak, że przewagi produktowe, kosztowe i serwisowe firmy umożliwią umacnianie jej pozycji. W 2011 roku planowane nakłady na niefinansowe aktywa trwałe w ujęciu kasowym wyniosą 96 mln zł i będą sfinansowane ze środków własnych i kredytów bankowych.

bEhXUthP

W bieżącym roku spółka zamierza koncentrować się na rozwoju najbardziej perspektywicznych produktów, o najwyższej marży. Spółka zamierza koncentrować się na kluczowych rynkach zbytu, w szczególności w Polsce.

Planowana jest też optymalizacja dostaw drewna, makulatury i biomasy. Spółka chce opierać się na stabilnych, długoterminowych kontraktach i poszukiwać alternatywnych źródeł dostaw. Optymalizacja ma także objąć obszar zaspokajania potrzeb energetycznych.

Grupa Mondi Świecie w 2010 roku miała 249,3 mln zł zysku netto, 330,7 mln zł zysku operacyjnego i 2,26 mld zł przychodów.

bEhXUtiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)