Notowania

finanse
13.09.2017 10:01

Monetia otworzyła oddział w Hrebennem, chce wprowadzić Monetia24.com na Ukrainie

Podziel się
Dodaj komentarz

Monetia uruchomiła nowy oddział na przejściu granicznym w Hrebennem, podała spółka. To 7. placówka firmy na granicy Polski. Planowane jest również uruchomienie platformy obsługującej przekazy pieniężne Monetia24.com na Ukrainie.

"Wzmacniamy naszą obecność na wschodniej granicy UE, ponieważ chcemy być beneficjentem otwarcia rynku pracy dla obywateli ukraińskich. Zaczynamy w Hrebennem od oddziału dedykowanego klientom ukraińskim. W kolejnym etapie chcemy wejść już fizycznie na Ukrainę i uruchomić tam Monetia24.com, platformę obsługującą przekazy pieniężne" - powiedział prezes Wojciech Jóźwiak, cytowany w komunikacie.

Oficjalne dane mówią o tym, że w Polsce pracuje blisko 2 mln Ukraińców. Ich średnie zarobki oscylują wokół 2,4 tys zł. To spory i obiecujący rynek dla spółki, która specjalizuje się w obsłudze transakcji gotówkowych. Niestety, większość tych pieniędzy jest na Ukrainę przewożona jako gotówka, w polskich złotych lub dolarach amerykańskich, podano również.

"Chcemy przekonać Ukraińców pracujących w Polsce, że przekazy pieniężne realizowane przez Monetia24.com są alternatywą dla tych osób, którym zależy na bezpieczeństwie przesyłanych środków, niskim kursie wymiany, usłudze wolnej od wysokich prowizji i niewymagającej posiadania konta na Ukrainie. Placówka w Hrebennem jest dedykowana przede wszystkim do obsługi płatności związanych z ruchem tranzytowym samochodów ciężarowych" - dodał Jóźwiak.

Obecnie sieć Monetii liczy 730 placówek. Oddział w Hrebennem jest 7. placówką uruchomioną na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Spółka w ciągu roku obsługuje 15,5 mln transakcji na łączną wartość 3,6 mld zł.

Monetia to największa, pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji, sieć agencji płatniczych w Polsce. Pod koniec maja br. dotychczasowi właściciele - wspólnicy Certis Investements zdecydowali o sprzedaży 100% udziałów Monetii pośrednio spółce Aplitt za 16,6 mln zł.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz