Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Monetia wygrała przetargi na obsługę kolejnych urzędów skarbowych

1
Podziel się:

Monetia wygrała postępowania przetargowe na obsługę kolejnych urzędów podlegającym między innymi izbom skarbowym w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Opolu oraz  Szczecinie, poinformowała spółka. W sumie od nowego roku spółka będzie prowadzić swoje punkty w 163 urzędach skarbowych. Tym samym Monetia o blisko 43% zwiększyła liczbę obsługiwanych US w porównaniu do roku ubiegłego.

Monetia wygrała przetargi na obsługę kolejnych urzędów skarbowych

"Nowe kontrakty realizowane dla urzędów skarbowym oznaczają, że zwiększymy nasz udział w rynku outsourcingu transakcyjnego w sektorze publicznym z 30% do 40%. Niewątpliwie wpłynie to pozytywnie na wzrost przychodów i zysku generowanego przez spółkę. W efekcie udaje nam się rozbudowywać ogólnopolską sieć naszych punktów, która będzie liczyć już blisko 800 placówek, z czego ponad 600 prowadzą nasi partnerzy. Wszystkie nasze nowe punkty zostaną otwarte jeszcze w styczniu tego roku. Osoby odwiedzające urzędy skarbowe zyskają możliwość zapłaty np. wymaganych podatków, a koszty obsługi kasowej ponoszonej przez urzędy mogą spaść nawet o 60%" - powiedział wiceprezes Monetii Piotr Zięba, cytowany w komunikacie.

Oferta, dzięki której Monetia wygrała przetargi na obsługę nowych US-ów, dotyczy rozliczania transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych realizowanych na rzecz urzędu. Dodatkowo osoby odwiedzające okienka kasowe w urzędach będą mogły opłacić tam bieżące rachunki, jak np. czynsz, raty kredytu lub opłaty abonamentowe, a także doładować kartę telefoniczną i wypłacić gotówkę poprzez POS. W urzędach skarbowych od stycznia 2018 możliwa będzie płatność kartami oraz popularnym BLIKIEM, podano również.

Monetia to największa, pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji, sieć agencji płatniczych w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zep
4 lata temu
Nie wiecie ludzie o co chodzi? Też miałem ten problem. za wpłatę faktyczną5 zł kazali mi dopłacić 2,5 zł. czyli 50% wpłaty faktycznej którą mi w drugim okienku w US polecono. Zadałem sobie trud żeby sprawdzić tą spółkę Monetia w KRS. Nie miałem może dużo czasu ale w skrócie jest tak że ta spółka jest własnością innej a ta inna jeszcze innej a w tej kto jest M.in.P.Senator Grzegorz Michał Bierecki - ten skoku na kasę Skoków i przelewu do Luksemburga. Tak wygląda dobra zmiana.