Notowania

pgn
07.09.2011 16:49

MSP uważa, że emisja akcji PGNiG to nie sposób na...

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) uważa, że potencjalna emisja akcji PGNiG, to nie jest sposób na rozwiązanie potrzeb finansowych tej spółki i to nie jest moment, aby dyskutować o zmniejszeniu zaangażowania Skarbu Państwa w PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) uważa, że potencjalna emisja akcji PGNiG, to nie jest sposób na rozwiązanie potrzeb finansowych tej spółki i to nie jest moment, aby dyskutować o zmniejszeniu zaangażowania Skarbu Państwa w PGNiG - powiedział dziennikarzom Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu.

_ - Emisja akcji to nie jest sposób na rozwiązanie potrzeb finansowych PGNiG. To nie moment, aby dyskutować o obniżeniu zaangażowania Skarbu Państwa w akcjonariacie spółki _ - powiedział dziennikarzom Budzanowski.

_ - Spółka musi pozyskać kapitał, ale powinna skupić się na lepszym wykorzystywaniu funduszy unijnych np. dostępie do inwestycji energetycznych i wykorzystywaniu finansowania międzynarodowych instytucji typu EBOR i EBI _ - dodał.

MSP ma 72,41 proc. kapitału w PGNiG. Wcześniej w środę prezes PGNiG Michał Szubski mówił dziennikarzom, że PGNiG powinien poszukiwać nowych źródeł finansowania. Po wyborach rząd powinien zastanowić się nad umożliwieniem spółce emisji nowych akcji.

_ - W przyszłości, w ciągu kilku najbliższych lat, PGNiG będzie potrzebowało środków na sfinansowanie swoich celów inwestycyjnych. Jednym ze źródeł finansowania byłaby giełda i kolejne emisje akcji _ - poinformował prezes.

Dodał, że potrzeby finansowe spółki w zakresie poszukiwania i wydobycia węglowodorów są bardzo duże. Według prezesa bez nowych sposobów finansowania PGNiG nie będzie w stanie realizować ambitnych planów.

_ - Moim zdaniem giełda i kolejne emisje akcji to jest dobry kierunek. Ale to jest temat na przyszłość - druga połowa przyszłego roku, może koniec przyszłego roku, może 2013 rok _ - powiedział._ - Nie pytajcie, kiedy i ile, bo to nie jest jeszcze konkretny projekt do zrealizowania, tylko moje przekonanie _ - dodał. Prezes uważa, że rząd powinien zająć się tą kwestią po wyborach.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz