Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nadzieja powraca na GPW

0
Podziel się:

Giełda w Warszawie odbiła. Nastroje uległy poprawie w oczekiwaniu na wznowienie prac nad planem Paulsona.

Nadzieja powraca na GPW
(PAP/Paweł Supernak)

*Giełda w Warszawie odbiła. Nastroje uległy poprawie w oczekiwaniu na wznowienie prac nad planem Paulsona. *

Po wczorajszych rekordowych spadkach indeksów na giełdzie w Nowym Jorku dziś doszło do odbicia na tamtejszym rynku akcji. Główne amerykańskie wskaźniki giełdowe ruszyły w górę o 2-3 proc.

Na giełdzie w Warszawie na zamknięciu indeks największych spółek WIG20 wzrósł o 2,14 proc. do poziomu 2384 pkt . Szerszy wskaźnik WIG zyskał 1,36 i wynosi 37.354 pkt. Wśród największych spółek najbardziej zyskało Asseco Poland, o ponad 5 proc., a najbardziej - o ponad 4 proc. stracił KGHM.

Źródło: Money.pl

Rano w Warszawie na otwarciu WIG20 stracił na wartości 2,82 proc., a WIG 2,86 procent. Można było spodziewać się gorszej reakcji rynku, po tym jak wczoraj Dow Jones stracił 777 pkt. - najwięcej w historii, a Nasdaq dołował ponad 9 procent.

Indeksy mocno spadały, po tym jak zaufanie inwestorów zawiedli amerykańscy kongresmeni, którzy nie porozumieli się wczoraj w sprawie tzw. planu Paulsona, który zakłada wykupienie _ toksycznych _ długów instytucji finansowych na kwotę nawet 700 mld dolarów.

W obecnej perspektywie jest to ostatnia deska ratunku dla przeżywających kryzys instytucji finansowych na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)