Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netmedia objęły akcje C&D Solutions SRL

0
Podziel się:

Netmedia w drodze podwyższenia kapitału objęły akcje stanowiące 70 proc. kapitału zakładowego i głosów spółki C&D Solutions SRL. Wartość transakcji to 165 tys. euro.

Netmedia objęły akcje C&D Solutions SRL

Netmedia w drodze podwyższenia kapitału objęły 67.116 akcji, stanowiących 70 proc. kapitału zakładowego i głosów spółki C&D Solutions SRL z siedzibą w Brasov w Rumunii. Akcje zostały nabyte za 165 tys. euro. Jest to pierwsza zagraniczna inwestycja Netmediów.

_ C&D Solutions SRL działa w segmencie nowych technologii, specjalizuje się w e-commerce, w szczególności w rezerwacjach hotelowych. Flagowy portal spółki TourismGuide.ro w grudniu 2009 r. miał najwyższą oglądalność spośród wszystkich stron turystycznych w Rumunii. Z usług i informacji zawartych w portalu skorzystało ponad 400 tys. unikalnych użytkowników _ - napisano w komunikacie.

Środki wniesione do spółki zostaną przeznaczone na rozwój technologii, w tym na wdrożenie systemu rezerwacji online, a także na poszerzenie działalności i zwiększenie kapitału obrotowego.

Dzięki przekazanej technologii, know-how i inwestycjom kapitałowym Netmedia T.S. RO (nowa zmieniona nazwa przejętej spółki) ma stać się liderem, nie tylko internetowej rezerwacji miejsc hotelowych, ale również w sprzedaży biletów lotniczych i wycieczek.
_ _

_ - Netmedia od kilku lat rośnie w bardzo szybkim tempie, chcemy powtórzyć nasz sukces w Rumunii. Przeniesienie modelu biznesowego na lokalny rynek nie powinno stanowić dużego problemu. Wiemy jak to zrobić skutecznie, od ponad roku uważnie obserwujemy zarówno rozwój turystyki, jak i internetu w Rumunii. To bardzo dobry moment na inwestycję w branżę internetową w Rumunii _ - powiedział Michał Pszczoła, wiceprezes Netmedów.

W pierwszych latach działalności na rynku rezerwacji hotelowych przez internet Netmedia odnotowywała ponad 100 proc. wzrosty.

Zarząd spółki zakłada, że podobny scenariusz można zrealizować w Rumunii.
_ _

_ - Połączenie popularności i potencjału portali partnera z naszą wiedzą i technologią pozwoli nam uzyskać znaczną przewagę konkurencyjną. Rumuński rynek rezerwacji internetowych jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Przewidujemy, iż w najbliższych latach przychody z tej działalności mogą zwiększyć się nawet o kilkaset procent rocznie _ - powiedział Andrzej Wierzba, prezes Netmediów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)