Notowania

finanse
03.08.2018 10:29

Nets Denmark złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia spółki Dotcard

Warszawa, 03.08.2018 (ISBnews) - Spółka Nets Denmark A/S z siedzibą w Danii złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konkurentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Dotcard sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, podał Urząd. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Data wpływu wniosku 21.06.2018 r. Stan sprawy: Sprawa zakończona decyzją DKK-123/2018 z dn. 26.07.2018 r., podał UOKiK.

"Zgłaszany zamiar koncentracji dotyczy przejęcia wyłącznej kontroli nad Dotcard sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przez Nets Denmark A/S z siedzibą w Ballerup, w Danii poprzez nabycie udziałów" - czytamy w komunikacie.

UOKiK podał, że podmiotami, które bezpośrednio uczestniczą w zgłaszanej koncentracji są: Nets Denmark (aktywny uczestnik), który jest bezpośrednio kontrolowany przez Nets Holding A/S z siedzibą w Danii - dostawcę usług płatniczych przede wszystkim w krajach skandynawskich i nadbałtyckich oraz Dotcard (pasywny uczestnik) - polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która kontroluje dwie operacyjne spółki zależne - eCard S.A. oraz Dotpay sp. z o.o., działające jako dostawcy usług płatniczych w Polsce.

Działalność Nets obejmuje głównie świadczenie usług acquiringu, rozwiązań w zakresie akceptacji transakcji płatniczych, jak również usług dodatkowych w zakresie systemów zarządzania kartami, rozwiązań zabezpieczających przed oszustwami, technologii portfela mobilnego oraz platform do dokonywania płatności cyklicznych oraz polecenia przelewu dla klientów korporacyjnych, podano także.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz