Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NFI Progress sprzedał udziały w Kolbecie za 30 mln zł

0
Podziel się

Nabywcą udziałów jest Polish Capital Investments IV S.a.r.l.

NFI Progress sprzedał udziały w Kolbecie za 30 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEimDuth

NFI Progress sprzedał 66.649 akcji Wytwórni Podkładów Strunobetonowych Kolbet na rzecz Polish Capital Investments IV S.a.r.l. za 30 mln złotych. NFI Progress sprzedał wszystkie posiadane akcje w spółce Kolbet. Pakiet ten uprawniał do 60 proc. głosów na WZA spółki.

W komunikacie podano, że wartość ewidencyjna sprzedawanych aktywów poza wierzytelnościami w księgach funduszu według stanu na 30 września 2009 r. wynosiła 36,3 mln zł i składała się na nią wartość akcji wyceniona metodą praw własności w wysokości 19,8 mln zł oraz niezamortyzowana wartość firmy w wysokości 16,5 mln zł.

Cena sprzedaży ulegnie podwyższeniu m.in. w przypadku gdy w ciągu 12 miesięcy od dnia dokonania przeniesienia własności akcji dojdzie do oferty publicznej spółki Kolbet na GPW, a jednocześnie cena jednej akcji w ramach oferty publicznej będzie wyższa od ceny jednej akcji zapłaconej przez PCI funduszowi.

bEimDutj

NFI Progress sprzedał także przysługujące mu wobec Kolbet wierzytelności z tytułu udzielonej pożyczki, na łączną kwotę 1,29 mln zł.

bEimDutK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)