Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wall street
10.07.2009 06:55

Niewielkie wzrosty na Wall Street

Początek sesji nie zapowiadał się najlepiej. Dopiero druga część sesji przyniosła poprawę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pierwsze dwie godziny handlu akcjami spółek z S&P500 to przede wszystkim niewielkie wzrosty z kilkoma zejściami w okolice zera. Dopiero po zakończeniu sesji w Europie amerykańskie indeksy ruszyły pewniej do góry.

W trakcie sesji główne wskaźniki zyskiwały nawet 1 proc. Niestety końcówka notowań nie była już tak korzystna: należała do niedźwiedzi.

Tygodniowe dane o zasiłkach dla bezrobotnych okazały się dużo lepsze od prognoz i wyniosły 565 tys. w porównaniu z 617 tys. w poprzednim okresie przy prognozie 610 tys. Niestety dane te są nieco zachwiane ze względu na krótszy tydzień. Fakt ten nie pozwolił jednak zbyt mocno zepsuć humory bykom.

Ostatnia godzina handlu to jednak schodzenie na niższe poziomy jednak zyski zostały obronione. Indeks S&P500 wzrósł o 0.35 proc., Dow Jones 0,06 proc., a Nasdaq zyskał 0,31 proc.

Warto zauważyć, że spółka Alcoa, która nieoficjalnie rozpoczęła sezon wyników na początku mocno zyskiwała, ale ostatecznie zamknęła się stratą 2,4 proc. Mocno rósł natomiast Goldman Sachs o 3,4 proc., który podaje wyniki w przyszłym tygodniu. Zdaniem analityków bank ten może podać wyniki lepsze niż się oczekuje. Drożały też wczoraj inne banki. JP Morgan zyskał 2,8 proc., Bank of America 1,1 proc., a Wells Fargo 1,6 proc.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz