Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nikos Xydias zostanie nowym dyrektorem generalnym GSK w Polsce

0
Podziel się

Nikos Xydias obejmie stanowisko dyrektora generalnego GSK w Polsce od 1 kwietnia br. i będzie odpowiedzialny za rozwój GSK na polskim rynku. Zastąpi Jonathana Sweetinga, który awansował na pozycję dyrektora globalnej franczyzy leków oddechowych GSK i został członkiem globalnego zespołu zarządzającego obszarem leków, podała spółka.

Nikos Xydias zostanie nowym dyrektorem generalnym GSK w Polsce
bDAcliqd

"Nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do polskiego zespołu. Cieszę się, że wspólnie będziemy kontynuować rozwój GSK na polskim rynku. Polska jest dla GSK wyjątkowym krajem, w którym od 20 lat konsekwentnie inwestujemy, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego nie tylko Wielkopolski, ale i całego kraju. Jeszcze w tym roku otworzymy nową linię produkcyjną innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu HIV/AIDS. Leki z poznańskiej fabryki będą trafiały do pacjentów na 120 rynków zagranicznych" - powiedział Nikos Xydias, cytowany w komunikacie.

Nikos Xydias rozpoczął pracę w GSK w 2003 r. Był m.in. dyrektorem finansowym oraz dyrektorem rynku specjalistycznego i szczepionek w GSK w Grecji. Pracował także w Serbii. W ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora generalnego GSK w Bułgarii. Jest absolwentem Manchester Business School, gdzie uzyskał tytuł magistra finansów i rachunkowości, podano także.

GSK - jako globalna firma z obszaru ochrony zdrowia - jest obecna na polskim rynku od 30 lat. W Polsce zatrudnia ok. 1 700 osób.

bDAcliqf
bDAcliqG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)