Notowania

lsi
27.08.2009 21:23

Novitus dogaduje się z LSI

Novitus skierował do zarządu LSI Software oświadczenie o rezygnacji z niektórych warunków zawieszających umowę zawartą w kwietniu między spółkami oraz wniósł o jej realizację i zwołanie przez spółkę NWZA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toshimself/Dreamstime.com)

*Novitus skierował do zarządu LSI Software oświadczenie o rezygnacji z niektórych warunków zawieszających umowę zawartą w kwietniu między spółkami oraz wniósł o jej realizację i zwołanie przez spółkę NWZA. *

Novitus jest gotowy negocjować cenę akcji nowej emisji LSI, które miałby objąć, ale najpierw chce się zapoznać z sytuacją finansową spółki.

_ Wystąpiliśmy do zarządu LSI, bo chcemy zdynamizować ten proces. Jesteśmy otwarci na rozmowy w sprawie ceny emisyjnej akcji LSI Software, które mielibyśmy objąć, ale najpierw chcemy poznać prognozy zarządu LSI na ten rok lub raport sporządzony przez biuro maklerskie, aby zapoznać się z kondycją finansową spółki _ - powiedział PAP Robert Tomaszewski, członek zarządu Novitusa.

Dodał, że oczekuje, iż zarząd LSI zwoła NWZA w sprawie emisji akcji skierowanej do Novitusa w ciągu kilku tygodni.

Na mocy umowy podpisanej w kwietniu 2009 r. LSI Software miał wyemitować 1.450 tys. akcji serii K po cenie emisyjnej 3 zł za akcję, a Novitus miał je objąć w prywatnej subskrypcji. Emisja nie doszła jednak do skutku.

Novitus w czwartkowym komunikacie podał, że przekazał do zarządu LSI oświadczenie, w którym zrzeka się realizacji niespełnionych dotychczas warunków zawieszających umowę z kwietnia oraz wnosi o jej realizację i zwołanie NWZA. Novitus podał, że rezygnacja z realizacji niektórych warunków zawieszających ma umożliwić szybkie wejście w życie umowy.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: lsi, nvs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz