Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowa rekomendacja dla BRE Banku

0
Podziel się:

Analitycy DM Millennium obniżyli rekomendację banku do neutralnie.

Nowa rekomendacja dla BRE Banku
(Reporter)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 2 sierpnia, obniżyli rekomendację BRE Banku do neutralnie z akumuluj. Jednocześnie podnieśli wycenę banku do 450,7 złotych z 356,6 złotych wcześniej.
Rekomendację wydano przy kursie banku na poziomie 440,1 zł, a w czwartek ok. godz. 10.25 wynosił on 442,50 zł po 1,14-procentowym wzroście._ _

_ - Obecnie walory BRE Banku są notowane z niewielkim dyskontem w stosunku do konkurentów - P/E na lata 2013/14 wynosi 15,7 i 14,0 przy średniej 16,7 i 15,2. Uważamy, że niewielkie dyskonto jest uzasadnione - wskaźnik wypłaty dywidendy w banku jest niższy niż w największych spółkach (prognozowane DY ok. 2 procent, przy ok. 4 procent w przypadku większych podmiotów) _ - czytamy w raporcie._ _

_ - BRE Bank charakteryzuje się także niższymi odpisami na rezerwy niż np. PKO BP czy BZ WBK, więc w przypadku poprawy koniunktury poprawiająca się jakość portfela będzie miała mniejszy wpływ na rezultaty _ - dodano.

Analitycy Millennium DM podali, że wyceniając jedną akcję BRE Banku na 450,7 zł oraz dyskontując silny wzrost kursu od wydania ich ostatniego raportu (plus 32 procent), obniżają rekomendację z _ akumuluj _ do _ neutralnie _.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)