Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nuctech otworzył nowy zakład pod Warszawą, zbudowany kosztem ok. 40 mln zł

0
Podziel się:

Nuctech Warsaw, należąca do chińskiego Nuctech Co. Ltd., otworzyła oficjalnie drugi obiekt produkcyjno-biurowy w Kobyłce pod Warszawą, zbudowany kosztem ok. 40 mln zł. Inwestycja pozwoli firmie na podwojenie realizowanej w Polsce produkcji urządzeń i systemów bezpieczeństwa, np. skanerów bagażu czy ładunków cargo, poinformował prezes Wang Weidong.

Nuctech otworzył nowy zakład pod Warszawą, zbudowany kosztem ok. 40 mln zł

"Tutaj od początku produkujemy duże urządzenia np. do ciężarówek, do kontenerów - już od ponad 10 lat. Jesteśmy przekonani, że potrzeba nam więcej technologii i potrzebne są też środki zapewniające bezpieczeństwo na przejściach granicznych i lotniskach, a więc i mniejsze urządzenia" - powiedział Wang Weidong podczas konferencji prasowej, pytany o rodzaje urządzeń produkowanych w zakładzie.

Ocenił, że ok. 90% produkcji zakładu w Polsce sprzedawane jest w krajach Unii Europejskiej, natomiast firma będzie starała się sprzedawać więcej także poza UE. W Polsce Nuctech obsługuje głównie służby celne, odpowiedzialne za ochronę granic, wyjaśnił prezes.

Wang Weidong zapowiedział także, że firma w związku z otwarciem nowego zakładu "będzie potrzebowała więcej pracowników" w Polsce. Obecnie Nuctech Warsaw zatrudnia ponad 90 osób.

Nowy obiekt to nowoczesny i jedyny zakład Nuctech w Europie, a czwarty na świecie po centrali w Chinach i fabrykach w Dubaju i Brazylii. Firma będzie produkować pod Warszawą skanery bagażowe i systemy rentgenowskie przeznaczone do kontrolowania ładunków cargo, w tym skanery mobilne, kolejowe i stacjonarne, wykorzystujące najnowszą technologię skanowania opartą na tomografii komputerowej (systemy kontroli CT).

Rynek polski, bardzo ważny i znaczący dla Nuctech jest jednym z kilkunastu w Europie, na które dostarczane są urządzenia wyprodukowane w zakładzie w Kobyłce, podkreśla firma. Nowa fabryka wyposażona jest w stanowiska montażowe, biura i przestrzeń do prac badawczo-rozwojowych. Warunki panujące w nowym budynku umożliwią produkcję również nowych typów urządzeń, których produkcja w poprzednim zakładzie była niemożliwa.

W Polsce, na drogowych i kolejowych przejściach na wschodniej granicy kraju, w portach morskich oraz na lotniskach pracują łącznie 23 skanery firmy Nuctech, w tym największy w Europie skaner pociągów towarowych w Terespolu, umożliwiający jednoczesne skanowanie na trzech torach. Do tej pory w Polsce Nuctech wyprodukowała około 70 systemów cargo, które zostały dostarczone do kilku krajów w Europie i Afryce Północnej. Skanery Nuctech realnie wpływają na krajowe bezpieczeństwo pomagając w walce z przemytem, handlem ludźmi, oszustwami handlowymi i mają na celu pomoc w kontroli bezpieczeństwa poprzez wykrywanie zagrożeń w postaci materiałów wybuchowych, broni i narkotyków, deklaruje firma.

Nuctech Warsaw należy do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd., wiodącego światowego dostawcy zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa opartych na obrazowaniu rentgenowskim, działającym w ponad 150 krajach na świecie. Założona w 2004 roku firma Nuctech Warsaw, w zakładzie w Kobyłce produkuje i integruje kompletne systemy oferowane na rynku europejskim.

Projekt był wspierany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) od 2014 roku, podkreśliła Agencja.

"Aktualnie polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi 14 projektów inwestycyjnych z chińskim kapitałem, który łączna wartość wynosi 912 mln euro. Inwestorzy Chińscy planują stworzyć w ramach projektów ponad 3,1 tys. nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie PAIH.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)