Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NWZ Mediatela zdecyduje o emisji akcji

0
Podziel się:

Mediatel zamierza wyemitować akcje serii J w drodze subskrypcji prywatnej bez prawa poboru w związku z planowanym połączeniem z Centernetem.

NWZ Mediatela zdecyduje o emisji akcji

Mediatel zamierza wyemitować akcje serii J w drodze subskrypcji prywatnej bez prawa poboru w związku z planowanym połączeniem z Centernetem. Nadzwyczajne walne zgromadzenia, które będzie decydować w tej sprawie, odbędzie się 27 kwietnia.

W ramach projektów uchwał spółka przewiduje _ podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii J w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz wprowadzenia akcji i praw do akcji serii J do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany Statutu spółki _.

Według wcześniejszych informacji transakcja połączenia obu spółek ma polegać na tym, że Mediatel przejmie CenterNet a w zamian wyemituje akcje dla jego właścicieli - NFI Midas obejmie prawie 66 proc. akcji w spółce. Do Magna Polonia - obecnie większościowego akcjonariusza Mediatela - będzie należało ok. 22 proc. spółki.

Według wcześniejszych uzgodnień, NFI Midas i Mediatel mają zawrzeć umowę, w oparciu o którą NFI Midas obejmie 17 600 000 akcji Mediatel nowej emisji o wartości nominalnej 0,20 zł za jedną akcję, po cenie emisyjnej wynoszącej nie mniej niż 15 zł za jedną akcję.

Nowa firma ma przeznaczyć na inwestycje 200 mln zł w ciągu dwóch lat, z czego 165 mln zł na budowę sieci GSM. 60 mln zł ma pochodzić z finansowania dłużnego, 60 mln zł z _ vendor financing _, 60 mln zł nowej emisji akcji Mediatela, a 20 mln zł ze środków własnych generowanych przez spółkę.

Mediatel miał 5,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 8,61 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 183,06 mln zł wobec 176,74 mln zł rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)