Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obroty na GPW spadają. Znamy nowe dane

17
Podziel się:

W październiku łączna wartość obrotów akcjami na głównym rynku warszawskiej giełdy wyniosła 16,48 mld złotych.

Obroty na GPW spadają. Znamy nowe dane
(Michał Dyjuk/Reporter)

W październiku łączna wartość obrotów akcjami na głównym rynku warszawskiej giełdy wyniosła 16,48 mld zł, co oznacza spadek w ujęciu rocznym o 13,4 procent. W okresie od stycznia do października łączna wartość obrotu na tym rynku wyniosła 160,77 mld zł i była o 16,1 procent niższa niż rok wcześniej.

W październiku 2016 r. na GPW odbyło się 21 sesji giełdowych, o 1 mniej niż rok wcześniej.

Wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń osiągnęła w październiku to 15,77 mld zł, czyli o 12,6 procent mniej rok do roku. W okresie pierwszych 10 miesięcy roku wartość obrotu spadła o 12,9 procent do 172,26 mld zł.

Liczba wykonanych transakcji wyniosła 1,4 mln (spadek o 6,7 procent rok do roku), a średnia dzienna wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń na głównym rynku wyniosła 751,14 mln zł.

Na koniec października kapitalizacja 433 spółek krajowych notowanych na GPW wyniosła 532,7 mld zł. Łączna kapitalizacja 486 krajowych i zagranicznych spółek z rynku akcji w Warszawie wyniosła na koniec poprzedniego miesiąca 1019,6 mld zł.

W ciągu ostatnich 30 dni na głównym rynku zadebiutowały trzy spółki: Celon Pharma, PlayWay i Stelmet.

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju w odpowiedzi na interpelację poselską, blisko setka spółek jest zainteresowana debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych. W informacji czytamy, że obecnie GPW prowadzi konsultacje z blisko setką podmiotów, które wyraziły zainteresowanie giełdowym debiutem, przedsiębiorstwami potrzebującymi innego niż kredyt źródła finansowania. Wyjaśnia również, że są to m.in. należące do jednostek samorządowych spółki miejskie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
tomahawk
6 lat temu
Rząd lepszy to i spekulacje mniejsze.
figofagot
6 lat temu
Nie dziwi mnie to, gdyż polska gielda nie różni sie niczym od zwykłego kasyna, które ostatecznie i tak zawsze wygrywa ze zwykłym człowiekiem. Przeciez nie przez przypadek ten jarmark nazywa sie potocznie bananowką, w ktorej spoldzielnia na spółdzielni, akcje większości spolek rosną kiedy chca i tak samo spadają bez względu na zdrowy rozsadek, perspektywy rozwoju, czy ekonomie. Zarabia jak zwykle 5% dobrze poinfoemowanych cwaniaków, reszta dostaje ochlapy albo najczesciej jest sporo w plecy, a KNF jak zwykle nie widzi nic, albo daje śmieszne kary rzędu kilku tys złotych. I dalej sie dziwicie, ze spadają obroty? Coraz mniej jest naiwnych i spółdzielnia nie ma kogo robic w balona, ot cala filozofia tychże spadków.
kokochanel
6 lat temu
Giełda pada bo tam inwestowane były pieniądze z OFE. A jak wiadomo don tlusko zapie......lil kase i dziękuję,
Cenzus
6 lat temu
Giełda w dół w w Toruniu w górę .
spekul
6 lat temu
za tydzień d-dwa początek hossy na giełdzie w Warszawie. Górą spólki paliwowe i energetyczne, PZU PKOBP...