Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od dziś dłuższe sesje na GPW

0
Podziel się

Prezes GPW Ludwik Sobolewski chce też promować spółki, które wypłacają dywidendy.

Od dziś dłuższe sesje na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDBoIQfF

*Handel na GPW będzie trwał godzinę dłużej. To ma zachęcić inwestorów zagranicznych do większej aktywności na naszym rynku. *

Zgodnie z decyzją zarządu GPW sesje na warszawskim parkiecie od dziś będą trwały nie jak dotychczas do 16.30, ale do 17.30. Wszystko między innymi po to, by handel na polskiej giełdzie był lepiej skoordynowany z sesjami w Nowym Jorku, które rozpoczynają się o 15.30 polskiego czasu.

- _ Giełdzie zależy na tym, by uchronić się przed ucieczką inwestorów na alternatywne platformy obrotu, na których można handlować przez całą dobę _ - podkreśla w rozmowie z Money.pl Roland Paszkiewicz, dyrektor działu analiz w Centralnym Domu Maklerskim Pekao. - To powinno przynieść GPW pozytywne efekty.

bDBoIQfH

Maklerzy podkreślają jednocześnie, że dłuższe sesje na GPW będą oznaczać spore zmiany w organizacji pracy samych biur maklerskich. Chodzi o dłuższe godziny pracy maklerów, czy otwarcia biur obsługi klienta. - _ Przecież nie wszyscy inwestorzy posługują się już rachunkami maklerskimi w internecie _ - podkreśla Roland Paszkiewicz.

Dłuższe sesje to nie jedyna zmiana, która czeka inwestorów od poniedziałku. GPW wprowadza również nowy indeks WIGdiv. Znajdzie się w nim trzydzieści spółek, które dotychczas regularnie wypłacały dywidendy posiadaczom akcji. W skład nowego wskaźnika wejdą: PKO BP, KGHM, PGE, TPSA, PGNiG, BZWBK, Asseco Poland, Bank Handlowy, CEZ, TVN, Cyfrowy Polsat, Apator, Agora, Kęty, Kogeneracja, Stalprodukt, Elektrobudowa, Kofola, Puławy, Wawel, Dębica, Zelmer, Sanok, Asseco Slovakia, Dom Development, Śnieżka, Qumak Sekom, Forte, Neuca i ATM Grupa.

GPW tłumaczy, że wprowadza nowy indeks po to, by promować spółki, które dzielą się zyskami ze swoimi akcjonariuszami.

bDBoIQgi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)