Notowania

giełda
18.02.2011 15:45

Oferta publiczna Multikina możliwa najwcześniej w maju

Rada Nadzorcza Multikina nie podjęła w czwartek decyzji o dacie przeprowadzenia oferty publicznej operatora multipleksów, a jej kolejne posiedzenie odbędzie się na początku kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RichVintage/iStockphoto)

Rada Nadzorcza Multikina nie podjęła w czwartek decyzji o dacie przeprowadzenia oferty publicznej operatora multipleksów, a jej kolejne posiedzenie odbędzie się na początku kwietnia. Oznacza to, że IPO Multikina mogłaby nastąpić najwcześniej w drugiej połowie maja - poinformował Piotr Zygo, prezes operatora multipleksów.

_ - Rada Nadzorcza nie podjęła decyzji odnośnie daty przeprowadzenia IPO. Posiedzenie rady zdominowała dyskusja planów rozwoju Multikina na najbliższe pięć lat. Uważamy, że biznes kinowy w Polsce ma przed sobą doskonałe perspektywy wzrostu. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał Multikina, aby być liderem tego wzrostu. W związku z tym postanowiliśmy spojrzeć ponownie na nasze plany i przedstawić radzie ich zweryfikowaną wersję na kolejnym posiedzeniu _ - powiedział prezes.
_ _

_ - Kolejne posiedzenie rady nadzorczej zaplanowano w pierwszym tygodniu kwietnia, co oznacza, że jeśli będzie zgoda na IPO, to najwcześniej mogłoby odbyć się w drugiej połowie maja _ - dodał.

Multikino pierwotnie przymierzało się do przeprowadzenia oferty publicznej w IV kwartale 2010 roku. Potem prezes operatora kin mówił o przełomie marca i kwietnia, ale warunkiem dotrzymania tego terminu, był uzyskanie zgody rady nadzorczej na lutowym posiedzeniu.

Kontrolowana przez Grupę ITI spółka w połowie września złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. Oferta publiczna Multikina składać się ma z nowej emisji i części akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Multikino zamierzało pozyskać z emisji akcji kilkadziesiąt mln zł z przeznaczeniem na uruchomienie nowych kin.

Multikino jest operatorem 21 kin w 15 miastach Polski z łączną liczbą 188 ekranów i 42.427 miejscami. Posiada także multipleks w Rydze z 8 ekranami i 1.620 miejscami oraz w Wilnie (7 ekranów i 1.547 miejsc).

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz