Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orco liczy na podpisanie ważnej umowy

0
Podziel się:

Firma deweloperska Orco Property Group (OPG) spodziewa się na dniach podpisania z obligatariuszami wiążącego term sheet w sprawie konwersji instrumentów dłużnych na akcje spółki.

Orco liczy na podpisanie ważnej umowy
(Kadmy/Dreamstime)

Firma deweloperska Orco Property Group (OPG) spodziewa się _ na dniach _ podpisania z obligatariuszami _ wiążącego term sheet _ w sprawie konwersji instrumentów dłużnych na akcje spółki, podała firma w komunikacie.

_ OPG prowadzi negocjacje z grupą obligatariuszy reprezentujących znaczącą część posiadaczy instrumentów dłużnych w celu konwersji obligacji na akcje. Oczekuje się, że wiążący term sheet może być podpisane w ciągu nadchodzących dni na warunkach, które zostaną przedstawione do zatwierdzenia w kwietniu przez walne zgromadzenia każdej emisji obligacji _ - głosi komunikat.

Tymczasem, jak podała spółka, w dniu 5 kwietnia odbędzie się zgromadzenie obligatariuszy Orco Germany, które ma ponownie decydować o konwersji obligacji tej spółki na akcje, w związku z przekroczeniem terminów realizacji porozumienia ustalonych podczas styczniowego głosowania. Jak podkreśla spółka, warunki transakcji nie ulegają zmianie.

_ Po zatwierdzeniu warunków konwersji poziom LTV (loan to value) grupy OPG zmniejszyłoby się z ok. 67 proc. do ok. 60 proc., z kolei LTV Orco Germany zostałoby zredukowane z ok. 79 proc. do ok. 64 procent _ - czytamy dalej.

Orco Property Group miało 43,53 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 233,41 mln euro zysku w ujęciu _ pro forma _ rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 157,60 mln euro wobec 294,54 mln euro rok wcześniej. Dane są nieaudytowane.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)