Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orco sprzedało biurowiec Mercury Business Center w Pradze

0
Podziel się:

Transakcji ma przyjrzeć się czeskie ministerstwo finansów, podał Eurobuild powołując się na portal ceskapozice.cz.

Orco sprzedało biurowiec Mercury Business Center w Pradze
(MathKnight, Zachi Evenor/CC/Wikipedia)

Firma deweloperska Orco Property Group sprzedała praski biurowiec Mercury Business Center za 1 euro. Nabywcą jest PSI Liegenschaftsvermietung Gesellschaft i Diamond Miracle, spółki zależne austriackiego banku Österreichische Volksbanken, który był wierzycielem spółki na kwotę 10,2 mln euro. Transakcji ma przyjrzeć się czeskie ministerstwo finansów, podał Eurobuild powołując się na portal ceskapozice.cz.

_ - Czeskie ministerstwo finansów zostało wezwane do zbadania sprawy sprzedaży biurowca Mercury Business Center znajdującego się w dzielnicy HoleÄÄšĄĄovice w Pradze za symboliczną kwotę 1 euro. Biurowiec został nabyty przez PSI Liegenschaftsvermietung Gesellschaft i Diamond Miracle, spółki zależne austriackiego banku Österreichische Volksbanken. W marcu Orco miało dług wobec tego banku na 10,2 mln euro _ – czytamy w informacji Eurobuild.

W informacji wskazano, że biurowiec był ostatnio wyceniany na 10,3 mln euro przez Jones Lang LaSalle, więc _ teoretycznie w wyniku transakcji Orco spłaciło dług przy 100 tys. euro straty _.

_ - Jednak mniejszościowy akcjonariusz Orco protestował wskazując, że prawdziwa wartość rynkowa nieruchomości była znacząco wyższa. Ponadto prawnicy wyrazili obawy o legalność spłaty jednego wierzyciela przed innymi i Orco jest sprawdzane pod kątem unikania podatków _ – czytamy dalej w informacji.

Orco Property Group miało 4,37 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 15,60 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 39,15 mln euro wobec 51,48 mln euro rok wcześniej.

| |
| --- |

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)