Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ot logistics
09.07.2013 14:00

OT Logistics przydzielił w ofercie publicznej 150.000 akcji

Firma pozyskała 30 mln zł, które zamierza przeznaczyć na inwestycje w portach morskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jim Bahn/CC/Flickr)

OT Logistics w ramach pierwotnej oferty publicznej przydzielił inwestorom 150.000 akcji nowej emisji. Firma pozyskała tym samym z oferty 30 mln zł, które zamierza przeznaczyć na inwestycje w portach morskich.

W prospekcie emisyjnym spółka informowała, że jej priorytetowym celem inwestycyjnym jest zakup Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia w porcie drobnicowym w Trójmieście. Na przejęcie spółka planowała przeznaczyć 40-60 mln zł, które to środki miały pochodzić z emisji akcji oraz obligacji.

W ramach emisji 139.943 akcji objęli inwestorzy instytucjonalni, a 10.057 indywidualni. Cena emisyjna akcji wyniosła 200 zł.

OT Logistics, dawniej Odratrans, to grupa transportowa świadcząca usługi transportu śródlądowego na Odrze i Renie, oraz spedycji morskiej i kolejowej, jak również usługi przeładunkowe w portach morskich.

OT Logistics ma dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce, gdzie posiada ponad 80 proc. rynku, jak również na terenie Niemiec środkowo-wschodnich z udziałem rynkowym na poziomie ponad 50 proc.

Grupa składa się z kilkunastu spółek i jest właścicielem m.in. ponad 92 proc. udziałów w Porcie Handlowym Świnoujście, udziałów w porcie w Kołobrzegu, terminalu kolejowego w Świsłoczy (Białoruś) oraz udziałów w terminalu w Medyce.

Częścią grupy jest również spółka Żegluga Bydgoska, realizująca transport śródlądowy na Wiśle.

Tagi: ot logistics, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz