Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

P.A. Nova ma zamówienia na 170 mln złotych

0
Podziel się

Spółka budowlano - deweloperska chce utrzymać co najmniej 10 procentową rentowność netto.

P.A. Nova ma zamówienia na 170 mln złotych
(James Willamor/CC/Flickr)
bEifggkB

*_ - __ Spółka budowlano - deweloperska P.A. Nova ma obecnie portfel zamówień o wartości 170 mln zł na 2010 rok i chce utrzymać co najmniej 10 proc. rentowność netto _, wyjaśniła prezes Ewa Bobkowska. *

_ - Mamy już obecnie zapewnione kontrakty na kwotę 170 mln zł. Oczekuję w tym roku wzrostu przychodów i zysków. Celem jest też utrzymanie marży netto na poziomie nie niższym niż 10 proc. _ - powiedziała prezes P.A. Nova.

Obok działalności budowlano - deweloperskiej spółka rozwija również wynajem własnych obiektów komercyjnych. Ma zrealizowane dwa obiekty handlowo - usługowe, zaś trzeci jest na ukończeniu.

bEifggkD

_ - W 2011 roku chcielibyśmy mieć już dziesięć tego typu obiektów. Uważam, że na rynku jest miejsce na otwarcia czterech do pięciu obiektów tego typu w okresie pięciu do ośmiu lat. Roczny przychód z takiego obiektu to około 1 mln zł. Działalność ta jest marżowa _ - dodała Bobkowska.

Prezes zapowiedziała, że galerię w Przemyślu P.A. Nova sprzeda najwcześniej w przyszłym roku.

_ - Otwarcie obiektu nastąpi pod koniec października tego roku. Jego wartość to 145 mln zł. Dotychczas otrzymaliśmy oferty na powyżej 40 mln euro. Dbamy o marżę i takie oferty są dla nas niesatysfakcjonujące. Ponadto kończymy negocjacje w sprawie kredytu pod tą inwestycję o wartości 75 proc. tego projektu _ - zaznacza szefowa P.A. Nova.

bEifggkJ

Po sprzedaży tego projektu spółka może wypłacić dywidendę.

_ - Natomiast obecnie nie planujemy wypłaty. Musimy mieć co najmniej 20 mln zł na inwestycje, szczególnie na kupno gruntów _ - podkresliła Bobkowska.

bEifggkK

Spółka nie planuje emisji akcji w tym roku. _ _

_ - Kurs nie jest satysfakcjonujący. Emisja byłaby nie fair wobec inwestorów, którzy kupili nasze akcje w IPO. Dopiero przy 38 zł za akcję będziemy myśleć o powrocie do tych planów. Plany akwizycyjne również są mało prawdopodobne w tym roku, choć gdyby trafiła się okazja w segmencie wentylacyjnym lub klimatyzacyjnym, przyjrzelibyśmy się jej z uwagą _ - dodała Bobkowska.

Spółka budowlana PA Nova miała 18,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 15,11 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 157,64 mln zł wobec 143,83 mln zł rok wcześniej.

bEifggle
ipo
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)