Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pamapol sprzedał spółkę zależną za 19 mln zł

0
Podziel się:

Przedmiotem transakcji jest ZPOW Ziębice. Sto procent udziałów trafi do Top Farms.

Pamapol sprzedał spółkę zależną za 19 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pamapol sprzedał spółce Top Farms 100 procent udziałów w swojej spółce zależnej ZPOW Ziębice za 19 mln zł - poinformował Pamapol w komunikacie.

W komunikacie podano, że zapłata ceny sprzedaży nastąpi w ratach, z których ostatnia będzie płatna w dniu 30 czerwca 2016 roku, a ponadto nastąpi potrącenie wierzytelności sprzedawcy z tytułu zapłaty dwóch z rat z wierzytelnościami kupującego z tytułu zapłaty części ceny sprzedaży przez Top Farms na rzecz emitenta, zapasów i środków trwałych w kwocie 8.845 tys. zł.

_ - Podjęcie decyzji o sprzedaży ZPOW wynikało z oceny stanu funkcjonowania Grupy Kapitałowej PAMAPOL w 2013 roku, wpływu poszczególnych spółek zależnych na wyniki skonsolidowane oraz komplementarności profilu działalności tych spółek w świetle działalności Grupy - Zarząd przy akceptacji Rady Nadzorczej uznał za celowe ograniczenie działalności przetwórstwa owocowo-warzywnego w Grupie Kapitałowej PAMAPOL jedynie do spółki zależnej - Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Sp. z o.o. z siedzibą w Kwidzynie _ - podano w komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)