Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PBG kupuje Rafako

0
Podziel się:

PBG podpisał z Elektrimem przedwstępną umowę kupna 100 proc. akcji spółki, która ma 50 proc. plus jedna akcja Rafako łącznie za ok. 540 mln złotych.

PBG kupuje Rafako
(Glenjones/Dreamstime)

PBG podpisał z Elektrimem przedwstępną umowę kupna 100 proc. akcji spółki, która ma 50 proc. plus jedna akcja Rafako łącznie za ok. 540 mln zł - poinformowała spółka PBG w komunikacie.

PBG podał, że podpisał przedwstępną umowę na mocy, której zobowiązał się nabyć bezpośrednio lub pośrednio poprzez spółkę zależną - PBG Invest 1 Sarl z siedzibą w Luksemburgu 100 proc. udziałów w spółce z siedzibą na Cyprze (SPV1), która, na dzień zawarcia umowy przyrzeczonej _ (dzień zamknięcia _) będzie posiadać 34.800.001 akcji Rafako, stanowiących 50 proc. plus jednak akcja w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów Rafako.

_ - Strony ustaliły, że w wyniku wykonania postanowień Umowy, w Dniu Zamknięcia, SPV1 będzie posiadało Akcje Rafako, na które składają się: 1) 34.746.440 akcji Rafako, stanowiących 49,92 proc. kapitału zakładowego Rafako, w dniu zawarcia Umowy należących do Elektrim, oraz 2) 53.561 akcji Rafako, stanowiących 0,077 proc. kapitału zakładowego Rafako, które zostaną nabyte przez Elektrim lub podmiot zależny od Elektrim _ - poddała spółka.

_ - Zgodnie z Umową, łączna cena, która zostanie zapłacona za Udziały Nabywane będzie równa sumie: kwoty 540.000.000,00 złotych; oraz kwoty stanowiącej równowartość ceny nabycia 53.561 akcji Rafako, o których mowa w punkcie 2) powyżej, jednak nie wyższej niż 840.000 złotych _ - podano.

Cena nabycia będzie płatna w terminie 14 dni od dnia złożenia przez kupującego oświadczenia, czy w związku z otrzymanym raportem due diligence znajdzie zastosowanie mechanizm obniżenia ceny nabycia w oparciu o wynik due diligence Rafako i SPV1.

_ - Wysokość Ceny Nabycia może zostać obniżona w przypadku ujawnienia istotnych negatywnych okoliczności wpływających na wartość Rafako (szczegółowo określonych w Umowie), tj. spadku wartości majątku lub wzrostu zobowiązań Rafako w stosunku do stanu ujawnionego w sprawozdaniu finansowym Rafako za rok obrotowy 2010, a także w przypadku ujawnienia istotnych negatywnych okoliczności dotyczących SPV1, o równowartość odpowiednio: obowiązkowych rezerw na zobowiązania Rafako wynikających z ww. istotnych negatywnych okoliczności, których Rafako, wbrew obowiązkowi w tym zakresie, nie utworzyło oraz istotnych negatywnych okoliczności dotyczących SPV1 _ - podało PBG.

Strony ustaliły, iż podpisanie umowy przyrzeczonej sprzedaży udziałów nastąpi w terminie trzech tygodni od uzyskania zgody Prezesa UOKiK.

_ - Opisana powyżej transakcja stanowi realizację strategii Grupy PBG związanej z ekspansją działalności na rynku budownictwa energetycznego _ - podało PBG.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)