Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pegas Nonwovens chce wybudować nowy zakład w Egipcie

0
Podziel się

Pegas Nonwovens planuje przeznaczyć 55-60 mln euro na I etap budowy nowego zakładu w Egipcie. Warunkiem jest podpisanie ostatecznej umowy z odbiorcą zainteresowanym dostawą produktów spółki do swoich zakładów na Bliskim Wschodzie.

Pegas Nonwovens chce wybudować nowy zakład w Egipcie
(Andres Rodriguez/Dreamstime)
bDApDYOJ

*Pegas Nonwovens planuje przeznaczyć 55-60 mln euro na I etap budowy nowego zakładu w Egipcie. Warunkiem jest podpisanie ostatecznej umowy z odbiorcą zainteresowanym dostawą produktów spółki do swoich zakładów na Bliskim Wschodzie. *

W tym celu utworzono spółkę zależną Pegas Nonwovens Egypt. - _ Utworzenie Pegas Nonwovens Egypt LLC to wynik pomyślnego zakończenia negocjacji z jednym z kluczowych odbiorców, który wyraził zainteresowanie zawarciem umowy na dostawy naszych produktów do swoich zakładów produkcyjnych na Bliskim Wschodzie. Otrzymaliśmy wstępne pismo informujące o przyznaniu zamówienia na długoterminowe dostawy do tych zakładów _ - powiedział Frantiçek üeza, członek zarządu spółki.

Według planów wartość nakładów inwestycyjnych na realizację pierwszego etapu budowy zakładu wyniesie 55-60 mln euro. Zatwierdzenie inwestycji zależy od zawarcia ostatecznej umowy z odbiorcą. Powinno to nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

bDApDYOL

- _ Obecnie uważamy, że najbardziej prawdopodobną lokalizacją dla nowego zakładu jest strefa przemysłowa w położonym niedaleko Kairu Mieście 6 Października. Jesteśmy już w trakcie poszukiwania odpowiedniej działki _ - poinformował üeza.

- _ Podpisanie przygotowywanej obecnie umowy pozwoli nam w znacznym stopniu wykorzystać planowane moce produkcyjne. Ponadto budowa zakładu w Egipcie otwiera wiele nowych możliwości na perspektywicznych rynkach Północnej Afryki, bliskiego Wschodu i Azji _ - dodał.

W perspektywie średnioterminowej Pegas Nonwovens zamierza uruchomić w Egipcie dwie linie produkcyjne. Pierwsza z nich o mocach produkcyjnych 20 tys. ton rocznie zostanie oddana do użytku w II połowie 2013 r. W przypadku korzystnej koniunktury w regionie, w latach 2015-2016 nastąpi rozbudowa zakładu o kolejną linie produkcyjną, która zwiększy moce wytwórcze o 45-50 tys. ton.

_ - W ramach przyjętej strategii Pegaz od dawna śledzi możliwości inwestycyjne, które mogą przyczynić się do rozwoju spółki i jej ekspansji poza granice Czech. celem spółki jest podążanie za kluczowymi odbiorcami, zgodnie z kierunkiem ekspansji ich działalności produkcyjnej. Budowa zakładu w Egipcie doskonale wpisuje się w tę strategię _ - skomentował üeza.

bDApDYOR

Pegas Nonwovens jest producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów: przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu.

bDApDYPm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)