Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekabex chce wrócić na rynek kapitałowy

0
Podziel się

Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex, która w połowie 2005 r. została wykluczona z obrotu na GPW po tym jak sąd ogłosił jej upadłość likwidacyjną, w ciągu kilkunastu miesięcy może wrócić na rynek kapitałowy.

Pekabex chce wrócić na rynek kapitałowy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDJDfrQR

Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex, która w połowie 2005 r. została wykluczona z obrotu na GPW po tym jak sąd ogłosił jej upadłość likwidacyjną, w ciągu kilkunastu miesięcy może wrócić na rynek kapitałowy - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Andreas Madej, członek zarządu Sovereign Capital.

_ W Pekabeksie do tej pory cały czas pracowaliśmy nad maksymalizacją wartości i dopiero teraz będziemy się zastanawiać nad strategią wyjścia _ - powiedział Madej.

_ Decyzja jeszcze nie zapadła, ale myślę, że w ciągu około 18 miesięcy bylibyśmy w stanie wprowadzić tę spółkę na rynek kapitałowy. Jest kilka argumentów, żeby spółka weszła na NewConnect, m.in. ten, iż jest to szybsza opcja niż wejście na rynek główny _ - dodał.

bDJDfrQT

Poinformował też, że Sovereign Capital dostaje propozycje od inwestorów branżowych zainteresowanych Pekabeksem.

Pekabex powstał w 1972 roku i jest jednym z największych w Polsce producentów prefabrykowanych wyrobów żelbetonowych, strunobetonowych i zespolonych. W 2009 r. Pekabex miał 112 mln zł przychodów i 6,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Rok wcześniej przychody były na poziomie 108 mln zł, a zysk netto wyniósł 16,9 mln zł.

Sovereign Capital posiada obecnie 49 proc. akcji tej spółki.

bDJDfrRu
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)