Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PepsiCo uruchomiło nowe linie w fabrykach FritoLay w Grodzisku i Tomaszowie Maz.

0
Podziel się:
PepsiCo uruchomiło nowe linie w fabrykach FritoLay w Grodzisku i Tomaszowie Maz.

PepsiCo uruchomiło dwie nowe linie do produkcji słonych przekąsek w fabrykach FritoLay w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim. Modernizacja zakładów w Polsce pozwoli firmie PepsiCo zwiększyć zdolność produkcyjną przekąsek, w tym chipsów ziemniaczanych i chrupek kukurydzianych oraz rozszerzyć zakres produkcji, podała spółka.

"Nowa linia do produkcji chipsów ziemniaczanych Lay's w należącej do PepsiCo fabryce FritoLay w Grodzisku Mazowieckim uzupełni trzy działające w tym zakładzie linie produkcyjne. Pozwoli ona PepsiCow Polsce zwiększyć moce produkcyjne o 45% rocznie. Ponadto w zmodernizowanej fabryce w Grodzisku Mazowieckim zostanie stworzonych 80 nowych miejsc pracy. Nowa linia do produkcji chrupek kukurydzianych Cheetos [...] w Tomaszowie Mazowieckim uzupełni sześć działających w tym zakładzie linii produkcyjnych. Pozwoli ona PepsiCo w Polsce zwiększyć moce produkcyjne o 10% rocznie" - czytamy w komunikacie.

Fabryka FritoLay w Grodzisku Mazowieckim została uruchomiona w 1993 roku. W zakładzie produkowany jest szeroki wybór chipsów ziemniaczanych Lay's, które są dostarczane na potrzeby konsumentów w Polsce, krajach bałtyckich, Czechach, Słowacji i na Węgrzech, ale także na Ukrainie, w Niemczech, Rumunii i Chorwacji. W 2011 r. fabryka została zmodernizowana i uruchomiono w niej nowe linie produkcyjne. Obecnie jest to jeden z najbardziej nowoczesnych tego typu zakładów produkcyjnych w Europie. Fabryka FritoLay w Grodzisku Mazowieckim zatrudnia blisko 460 osób, przypomniano.

Natomiast w Tomaszowie Mazowieckim w 2006 roku PepsiCo przejęło zakład produkcyjny firmy Star Foods. W ciągu kolejnych czterech lat PepsiCo zmodernizowało fabrykę, unowocześniło linie produkcyjne oraz infrastrukturę w zakładzie, dzięki czemu obecnie jest on o wiele bardziej wydajny. Fabryka FritoLay w Tomaszowie Mazowieckim produkuje słone przekąski, w tym szeroki wybór chrupek kukurydzianych Cheetos, które są oferowane konsumentom w Polsce, Czechach i Słowacji, czytamy dalej.

W swoim globalnym portfolio PepsiCo posiada szeroką i różnorodną ofertę produktów żywnościowych i napojów oferowanych pod wieloma markami. Łączny przychód netto PepsiCo pochodzący ze sprzedaży produktów żywnościowych i napojów oferowanych przez przedsiębiorstwa Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker i Tropicana, wchodzące w skład koncernu PepsiCo, wyniósł w 2016 roku ok. 63 mld USD.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)