Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Petrolinvest chce podwyższyć kapitał nawet o 190 mln zł

0
Podziel się

Miałoby to nastąpić poprzez emisję do 19 mln akcji o wartości nominalnej 10 zł każda, w wyłączeniem prawa poboru.

Petrolinvest chce podwyższyć kapitał nawet o 190 mln zł
(lagereek/Dreamstime)
bEhvRNAR

*Petrolinvest planuje warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego spółki o kwotę nie większą niż 190 mln zł, poprzez emisję do 19 mln akcji serii V o wartości nominalnej 10 zł każda, w wyłączeniem prawa poboru. Taki zapis znajduje się w projektach uchwał na WZA, które zwołano na 30 grudnia. *

Upoważnieni do objęcia akcji serii V będą posiadacze warrantów subskrypcyjnych. Prawo objęcia akcji serii V będzie mogło być wykonane do dnia 31 stycznia 2015 roku.

Petrolinvest zamierza wyemitować do 19 mln imiennych warrantów subskrypcyjnych. Warranty zostaną zaoferowane inwestorom, którzy wyrażą zainteresowanie inwestycją w spółkę.

bEhvRNAT

_ - Warunkowe podwyższenie kapitału poprzez emisję Akcji Serii V oraz emisja Warrantów Subskrypcyjnych uprawniających do objęcia Akcji Serii V ma na celu uzyskanie przez Spółkę efektywnego narzędzia umożliwiającego zarówno pozyskanie środków finansowych przeznaczonych na finansowanie dalszej działalności Spółki w zakresie poszukiwania i wydobywania węglowodorów w Kazachstanie, pozyskiwanie nowych aktywów kapitałowych, jak i zabezpieczenie potrzeb płynnościowych Spółki związanych ze zmniejszaniem jej zadłużenia oraz realizację programów motywacyjnych _ - napisano w opinii zarządu do projektów uchwał.

bEhvRNBu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)