Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest uchwalił warunkowe podwyższenie kapitału

0
Podziel się:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 190 mln złotych.

Petrolinvest uchwalił warunkowe podwyższenie kapitału
(Seesea/Dreamstime)

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 190 mln złotych. Pozyskane środki pozwolą na sfinansowanie nowych projektów inwestycyjnych.

_ Uchwalenie nowego kapitału warunkowego pozwoli spółce na pozyskanie środków umożliwiających finansowanie nowych projektów inwestycyjnych/projektów wydobywczych, finansowanie odwiertów w ramach koncesji posiadanych przez podmioty zależne spółki w Kazachstanie, w tym wierceń na strukturze Shyrak, pozyskanie środków finansowych umożliwiających zmniejszenie zadłużenia spółki wobec instytucji finansujących, zgodnie z wcześniej zaciągniętymi zobowiązaniami, w tym zgodnie z umową z firmą Total, zabezpieczenie potrzeb płynnościowych spółki związanych ze zmniejszeniem jej zadłużenia, wykonanie zaciągniętych przez spółkę zobowiązań dotyczących emisji warrantów subskrypcyjnych wynikających z już zawartych umów, w tym umów z Kingsbrook Opportunities Master Fund LP oraz Iroquois Master Fund Ltd. oraz w celu realizacji programów motywacyjnych dla członków władz spółki i kadry menedżerskiej spółki _ - napisano w raporcie.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)