Notowania

pge
04.06.2013 21:47

PGE uzyskała zgodę na zakup farm wiatrowych

Spółka przewiduje, że finalizacja dwóch transakcji nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(duncan1890/iStockphoto)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na koncentracje zezwalające PGE na zakup farm wiatrowych w Polsce od spółek DONG Energy Wind Power oraz Iberdrola Renovables Energa - poinformowała PGE.

PGE przewiduje, że finalizacja obydwu transakcji nastąpi w ciągu najbliższych tygodni. W lutym PGE informowała o podpisaniu umów nabycia elektrowni wiatrowych.

PGE i spółka zależna Energi, Energa Hydro, podpisały umowę kupna od DONG Energy Wind Power portfela farm wiatrowych za ok. 1 mld zł. Na mocy umowy PGE nabędzie działające farmy wiatrowe o zainstalowanej mocy 60,5 MW oraz pakiet projektów o planowanej mocy około 555 MW, w tym 130 MW projektów będących w zaawansowanym stadium rozwoju.

Energa Hydro nabędzie zaś farmę wiatrową o zainstalowanej mocy 51 MW oraz portfel projektów wiatrowych o łącznej planowanej mocy około 220 MW.

Energa Hydro i PGE podpisały również umowę nabycia 75 procent udziałów w spółce Iberdrola Renovables Polska za około 840 mln zł z zamiarem nabycia pozostałych 25 proc.entudziałów od EBOiR. Całkowita wartość tej transakcji szacowana jest na około 1,1 mld zł.

Na podstawie umowy PGE nabędzie operujące farmy wiatrowe o łącznej zainstalowanej mocy 70,5 MW oraz pakiet projektów o planowanej mocy 36 MW będących w zaawansowanym stadium rozwoju.

Energa zaś nabędzie farmy wiatrowe - Karścino w województwie zachodniopomorskim i Bystra w województwie pomorskim - o łącznej zainstalowanej mocy 114 MW oraz portfel projektów wiatrowych o łącznej planowanej mocy 1.146 MW.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pge, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz