Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgn
06.06.2012 14:58

PGNiG chce sfinalizować emisję obligacji o wartości 1-2 mld zł

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje w przyszłym tygodniu sfinalizować emisję obligacji o wartości 1-2 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje w przyszłym tygodniu sfinalizować emisję obligacji o wartości 1-2 mld zł - poinformował dziennikarzy wiceprezes spółki, Sławomir Hinc.

_ - Jesteśmy po roadshow, w przyszłym tygodniu chcemy sfinalizować emisję obligacji o wartości 1-2 mld zł _ - powiedział Hinc. Obligacje te będą pochodziły z uchwalonego w maju 5-letniego programu emisji obligacji krajowych z 10-letnim terminem zapadalności, do kwoty 4,5 mld zł. Został on podpisany z ING Bankiem Śląskim i Bankiem Pekao.

Hinc informował wcześniej, że pozyskane środki PGNiG przeznaczy częściowo na refinansowanie długu, a częściowo na bieżące prace. Program emisji obligacji krajowych jest niezależny od dotychczasowego, zakładającego emisję obligacji o wartości 7 mld zł, podpisanego z dziewięcioma bankami oraz od programu emisji euroobligacji o wartości do 1,2 mld euro.

_ - Realizujemy dwa duże projekty, gdzie w konsorcjum wykonawców występuje PBG: LMG i magazyn w Wierzchowicach. Każdy z tych projektów jest zaawansowany, realizowane jest ponad 90 proc. Nie widzimy więc większego ryzyka w związku z trudną sytuacją PBG, ale monitorujemy sytuację. Prace toczą się cały czas zarówno na jednym, jak i drugim projekcie _ - powiedział Hinc.

Poinformował, że uruchomienie kopalni LMG, planowane pierwotnie na koniec I kwartału 2013 roku może być uruchomione już w IV kwartale tego roku.

Roczne wydobycie ropy w kopalni LMG planowane jest na poziomie 400 tys. ton, natomiast inwestycja w magazyn w Wierzchowicach doprowadzi do zwiększenia jego pojemności o 625 mln m3 z obecnych 575 mln m3.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz