Notowania

pgn
30.07.2014 21:00

PGNiG dokonał odpisów, które pomniejszą wynik operacyjny

PGNiG przedstawi swoje wyniki w czwartek, 14 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

PGNiG zawiązał odpisy aktualizujące oraz spisał w koszty wydatki dotyczące majątku produkcyjnego, środków trwałych w budowie oraz dotyczące zapasów gazu, które łącznie pomniejszą wynik operacyjny grupy w II kwartale 2014 r. o ok. 636 mln zł - podała spółka w komunikacie.

_ Kwota ta obejmuje: i) wartość środków trwałych w budowie dotyczących poszukiwania i oceny zasobów mineralnych - 298 mln zł, w tym badania geofizyczne - 124 mln zł oraz odpisy na wykonanych odwiertach i spisanie odwiertów negatywnych - 174 mln zł (segment Poszukiwanie i Wydobycie); ii) wartość środków trwałych związanych z wydobyciem węglowodorów - 197 mln zł (segment Poszukiwanie i Wydobycie); iii) wartość zapasów gazu wysokometanowego - 141 mln zł (segment Obrót i Magazynowanie) _ - napisano.

Z komunikatu wynika, że odpisy aktualizujące są efektem _ kontynuacji przeglądu i porządkowania aktywów spółki przy wykorzystaniu wyceny rynkowej (mark-to-market) _.

Spółka podała, że dokonanie odpisów na aktywach dotyczących poszukiwań i oceny zasobów mineralnych, i spisaniu części tych wydatków w koszty, wynika z analizy przydatności koncesji i prac poszukiwawczych przeprowadzanych w latach 2003-2014.

Z opublikowanego we wtorek przez PAP konsensusu rynkowego wynika, że analitycy spodziewają się w II kwartale 2014 r. 988,8 mln zł zysku operacyjnego PGNiG. Średnia oczekiwań dotyczących zysku netto wynosi zaś 668,3 mln zł.

PGNiG przedstawi swoje wyniki w czwartek, 14 sierpnia.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz