Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG otrzyma min. 2 mln USD

0
Podziel się:

PGNiG, które podpisało z Petrolinvestem umowę o współpracy w działalności poszukiwawczo-wydobywczej, otrzyma min. 2 mln USD za zarządzanie pracami geologicznymi na koncesjach Petrolinvestu.

PGNiG otrzyma min. 2 mln USD
(Materiały prasowe)

PGNiG, które podpisało z Petrolinvestem umowę o współpracy w działalności poszukiwawczo-wydobywczej, otrzyma min. 2 mln USD za zarządzanie pracami geologicznymi na koncesjach Petrolinvestu.

_ - W zasadzie PGNiG przejmuje kontrolę operacyjną na naszych koncesjach _ - powiedział Paweł Gricuk, prezes Petrolinvestu.

W czwartkowej prezentacji spółki poinformowały, że PGNiG będzie przysługiwało wynagrodzenie za zarządzanie w kwocie nie niższej niż 2 mln USD.

W środę PGNiG i Petrolinvest zawarły ramową umowę o współpracy, określającą zasady w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej Grupy Petrolinvest, pozyskiwania nowych projektów oraz określającą warunki przyszłego objęcia udziałów w aktywach Petrolinvest lub akcji Petrolinvest przez PGNiG. Umowa zakłada m.in. wejście do rady nadzorczej Petrolinvest przedstawicieli PGNiG.

W umowie strony uzgodniły zasady, na jakich PGNiG przysługiwać będzie opcja nabycia akcji Petrolinvest lub aktywów Petrolinvest. Uzgodniono m.in., że PGNiG będzie mieć prawo przystąpienia do negocjacji dotyczących nabycia w każdym czasie, a Petrolinvest będzie mieć obowiązek informowania PGNiG o prowadzonych z innymi podmiotami rozmowach, dotyczących ich zaangażowania kapitałowego lub organizacyjnego w przedsięwzięcia poszukiwawczo-wydobywcze Petrolinvest. PGNiG będzie miał opcję nabycia aktywów lub akcji Petrolinvest na warunkach nie mniej korzystnych niż proponowane przez spółkę podmiotowi trzeciemu.

W czwartek prezes PGNiG nie chciał podać, w jakich okolicznościach spółka może skorzystać z opcji nabycia akcji lub aktywów Petrolinvestu.

_ - Myślę, że jesteśmy jednak w zbyt wczesnej fazie żeby się wypowiadać kategorycznie. Nie wykluczałbym [zaangażowania kapitałowego], ale też bym nie przesądzał tego _ - powiedział Michał Szubski, prezes PGNiG.

Z kolei prezes Gricuk podkreślił, że jeśli PGNiG dojdzie do wniosku, że koncesje Petrolinvestu są atrakcyjne, to już został zaproszony do rozmów na temat zaangażowania.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Petrolinvest miał 323,35 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 31,30 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 55,15 mln zł wobec 171,88 mln zł.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku PGNiG miało 87,24 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 1238,61 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 13661,54 mln zł wobec 12913,12 mln zł.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)