Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG zamierza nabyć spółkę w Szwecji

0
Podziel się:

Spółka ta będzie odpowiadać za emisję euroobligacji na rynkach międzynarodowych. Kapitał zakładowy szwedzkiej firmy to 500.000 SEK, czyli około 200.000 zł.

PGNiG zamierza nabyć spółkę w Szwecji
(Materiały prasowe)

Walne zgromadzenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ma decydować 6 grudnia o objęciu przez PGNiG 100 proc. akcji w spółce celowej (SPV) Goldcup 5839 z siedzibą w Szwecji.

Spółka ta będzie odpowiadać za emisję euroobligacji na rynkach międzynarodowych. Kapitał zakładowy szwedzkiej firmy to 500.000 SEK, czyli około 200.000 zł.

_ W związku z trwającymi przygotowaniami programu emisji euroobligacji PGNiG konieczne jest ustanowienie spółki celowej. Zadaniem SPV będzie pozyskanie finansowania poprzez emisje euroobligacji na rynkach międzynarodowych i z uzyskanych środków udzielenie finansowania PGNiG _ – czytamy w uzasadnieniu do uchwały NWZ .

PGNiG podał, że zarząd podjął decyzję o zakupie akcji istniejącej spółki celowej od firmy profesjonalnie świadczącej usługi tworzenia i sprzedaży spółek na szwedzkim rynku.

_ Udzielenie finansowania PGNiG może nastąpić poprzez zawarcie umowy pożyczki lub w inny sposób np. poprzez emisję obligacji przez PGNiG, które zostaną w całości objęte przez SPV. W związku z udzieleniem finansowania przez SPV, PGNiG jako pożyczkobiorca, będzie zobowiązana do dokonywania na rzecz SPV płatności odsetek z tytułu umowy pożyczki (emisji obligacji) _ – czytamy dalej w uzasadnieniu.

W połowie września PGNiG informowało, że zawarło umowę zlecenia organizacji programu emisji euroobligacji z Societe Generale, BNP Paribas oraz Unicredit Bank.

Wcześniej spółka podawała, że planuje wyemitować pierwszą transzę euroobligacji o prawdopodobnej wartości 500 mln euro w I kwartale 2011 roku, w ramach programu wartego 1,2 mld euro.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)