Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgn
21.07.2011 12:42

PGNiG zwiększyło program obligacji o 2 mld zł do 5 mld zł

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało aneksy do programu emisji obligacji zawartego w ubiegłym roku z sześcioma bankami, zwiększające maksymalną kwota programu do 5 mld zł z 3 mld zł oraz wydłużające okres jego programu o dwa lata do 31 lipca 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało aneksy do programu emisji obligacji zawartego w ubiegłym roku z sześcioma bankami, zwiększające maksymalną kwota programu do 5 mld zł z 3 mld zł oraz wydłużające okres jego programu o dwa lata do 31 lipca 2015 roku, podała spółka w komunikacie.

_ - Spółka podpisała 21 lipca 2011 r. aneksy do programu emisji obligacji zawartego w ubiegłym roku z sześcioma bankami, na mocy których zwiększona została maksymalna kwota programu z 3 mld zł do 5 mld zł oraz wydłużony okres zapadalności programu z 31 lipca 2013 r. do 31 lipca 2015 r. _ - głosi komunikat.

O planach zwiększenia wartości i wydłużenia trwania programu spółka informowała już w maju bieżącego roku.

W ramach programu PGNiG może emitować obligacje dyskontowe oraz kuponowe, z terminem zapadalności od jednego miesiąca do jednego roku.

Aneksy do obu umów zostały podpisane z: Bankiem Pekao SA, ING Bankiem Śląskim, PKO BP, Bankiem Citi Handlowym w Warszawie, Société Générale, BNP Paribas Oddział w Polsce.

_ - Środki z emisji obligacji będą przeznaczone na inwestycje wynikające ze strategii GK PGNiG, których realizacja jest istotna dla zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski i wzrostu wartości Grupy. Zgodnie ze zaktualizowaną w czerwcu br. strategią rozwoju do 2015 roku GK PGNiG planuje wydać na inwestycje 27 mld zł w latach 2011-2015. Z tego ponad połowę, czyli ok. 15 mld zł spółka przeznaczy na poszukiwania ropy i gazu ziemnego, w tym gazu z łupków _ - napisano także w komunikacie.

W latach 2008-2010 PGNiG wydało 10 mld zł na inwestycje, m.in. budowę nowych kopalń, rozbudowę i budowę podziemnych magazynów gazu, poszukiwania węglowodorów.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz